Jump to content
Tommi

jaki taboret gazowy?

Recommended Posts

Witam,

planuję już niedługo swoją pierwszą warkę i dlatego chciałbym się od was dowiedzieć jaki taboret gazowy używacie, chodzi o moc i ewentualnie dodatkowe funkcje np. termopara i zapalarka. I przy okazji wskażcie jakie butle stosujecie (kg) i na jak długo wystarcza taka butla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja używam najtańszego za około 50zł, z tego co pamietam jakieś 5KW bez żadnych dodatków. Przy 40litrowym garnku i maksymalnie 20litrowych warkach wydaje się ze ma jeszcze zapas. Butle używam dużą 10.5kg propanu. Na ile starcza ciężko powiedzieć bo różne warki robiłem i część na zewnątrz przy kilku stopniach wiec na pewno zużyłem więcej niż normalnie. Ale z 10 warek chyba zrobiłem od 10 do 20L. 

Jak masz budżet to możesz wziąść z termoparą, szczególnie jak będziesz używał w zamkniętym pomieszczeniu, zawsze to dodatkowe zabezpieczenie. To co mogę polecić to posiadać drugą butle na zapas żeby mieć możliwość szybkiej przepinki, bo szkoda  oddawać z resztka gazu a jak się skończy w trakcie to tez nie dobrze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam 9kW ,ale do gara 35 l wydaje się za duży ponieważ płomień przy dużej mocy wychodzi poza dno gara  i są straty w grzaniu . Ja mam "goły " bez zapalarki , ale teraz widzę ,że jest kłopot ,aby zapalić palnik pod dużym garem , trzeba daleko sięgać z e źródłem ognia. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam coś takiego https://allegro.pl/kuchenka-taboret-gazowy-zeliwny-podlaczenie-butli-i7448128580.html?reco_id=a6aca7aa-8aa5-11e8-82ab-ecf4bbd61b40&bi_c=Category&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&

Zwykły bez żadnych bajerów, odpalam go za pomocą zapalniczki do zniczy.

Zużycie gazu ja jedną warke to 1.4kg gazu. 7 kg słodu, podgrzanie wody do zacierania, wysładzania, warzenia. A jak już gotowałem to od samego początku pogrzewałem, aż całość wysłodziłem. Moc palnika gdzieś tak na 70-80%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.