Skocz do zawartości

jaki taboret gazowy?


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję już niedługo swoją pierwszą warkę i dlatego chciałbym się od was dowiedzieć jaki taboret gazowy używacie, chodzi o moc i ewentualnie dodatkowe funkcje np. termopara i zapalarka. I przy okazji wskażcie jakie butle stosujecie (kg) i na jak długo wystarcza taka butla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam najtańszego za około 50zł, z tego co pamietam jakieś 5KW bez żadnych dodatków. Przy 40litrowym garnku i maksymalnie 20litrowych warkach wydaje się ze ma jeszcze zapas. Butle używam dużą 10.5kg propanu. Na ile starcza ciężko powiedzieć bo różne warki robiłem i część na zewnątrz przy kilku stopniach wiec na pewno zużyłem więcej niż normalnie. Ale z 10 warek chyba zrobiłem od 10 do 20L. 

Jak masz budżet to możesz wziąść z termoparą, szczególnie jak będziesz używał w zamkniętym pomieszczeniu, zawsze to dodatkowe zabezpieczenie. To co mogę polecić to posiadać drugą butle na zapas żeby mieć możliwość szybkiej przepinki, bo szkoda  oddawać z resztka gazu a jak się skończy w trakcie to tez nie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 9kW ,ale do gara 35 l wydaje się za duży ponieważ płomień przy dużej mocy wychodzi poza dno gara  i są straty w grzaniu . Ja mam "goły " bez zapalarki , ale teraz widzę ,że jest kłopot ,aby zapalić palnik pod dużym garem , trzeba daleko sięgać z e źródłem ognia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego https://allegro.pl/kuchenka-taboret-gazowy-zeliwny-podlaczenie-butli-i7448128580.html?reco_id=a6aca7aa-8aa5-11e8-82ab-ecf4bbd61b40&bi_c=Category&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&

Zwykły bez żadnych bajerów, odpalam go za pomocą zapalniczki do zniczy.

Zużycie gazu ja jedną warke to 1.4kg gazu. 7 kg słodu, podgrzanie wody do zacierania, wysładzania, warzenia. A jak już gotowałem to od samego początku pogrzewałem, aż całość wysłodziłem. Moc palnika gdzieś tak na 70-80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.