Jump to content

Inkbird ITC-308 - Regulator temperatury

tomi1982
 Share

Recommended Posts

Rozebrałem na próbę sondę od termometru, tego za 12 zł https://www.alepiwo.pl/?produkty/sprzet/sterylizacja-i-pomiary/termometr-elektroniczny-z-sonda.html.

I dupa:) W środku są dwa cieniutkie kabelki ale po rozebraniu termometr wariuje. Albo wyświetla "low" albo "hi". "Hi" wtedy gdy kabelki połączę ze sobą.

Chyba jednak się nie odważę rozebrać sondy sterownika. Pewnie byłoby podobnie. No chyba, że ktoś to robił i podpowie????

Rozwiązanie z IKEI wygląda spoko (pamiętam, podpowiadałeś mi już to ale gilzę miałem już zamówioną) ale w pierwszej kolejności chciałbym wykorzystać już to co mam.

Mówisz żeby wsadzić sondę bezpośrednio do wiadra? W sumie to połączenie sondy z przewodem wygląda na szczelne... Pozostaje tylko kwestia uszczelnienia otworu w pokrywie fermentora.

Wydaje się szczelne, ale czy jest na pewno? Jak masz krótką sondę, to raczej bym jej nie wsadzał bezpośrednio. Są dostępne sondy dłuższe - 30 cm, wtedy mocujesz dobrze w pokrywie i tylko metalowa część jest w brzeczce.

Ale na poważnie - rozważ przyklejenie na zewnątrz fermentatora. Mam iSpindla w środku, sondę od InkBirda zamocowaną za pomocą plastikowych haczyków na zewnątrz i różnice są minimalne. Wahania temperatury brzeczki są do 0.6 C.

Próbowałem z gilzą jak ze zdjęć wyżej przez pokrywę, ale nie sprawdziło się to u mnie. Może dlatego, za mam zamrażarkę, a nie lodówkę. Przy histerezie 0.5 na chłodzenie, zamrażarka chodziła dość długo, bardzo się wychładzała i temp brzeczki spadała o więcej niż te 0.5C.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

• 1 year later...

Podłączasz lodówkę do gniazdka oznaczonego jako cooling. A urządzenie grzejące do gniazdka heating. Ustawiasz docelową temperaturę, osobno różnice temperatur dla grzania i chłodzenia, zapisujesz ustawienia i działa.

Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka

36 minut temu, mrmrooz napisał:

Pisz co potrzebujesz, to jest dość proste. Mogę postarać się opisać.

Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka

Ok. Napiszę jak będę chciał po raz pierwszy użyć. 

• 3 months later...

A ja mam problem z tym inkbirdem. Mam model z wifi. I za cholerę nie chce mi się sparować z aplikacją. Ktoś miał już podobny problem? Postępuję wg instrukcji - szybkie miganie diody wifi, podaję hasło do wifi, sieć ustawiona na 2,4 GHz, zaczyna proces połączenia - procenty się ładują, ale jak dojdzie do 100% to wyskakuje komunikat: urządzenia nie znaleziono. I nie mogę go zmusić do współpracy. W drugim trybie parowania - z wolno migającą diodą wifi - też się nie udaje. Telefon to iOS.