Skocz do zawartości

Inkbird ITC-308 - Regulator temperatury


tomi1982

Rekomendowane odpowiedzi

Rozebrałem na próbę sondę od termometru, tego za 12 zł https://www.alepiwo.pl/?produkty/sprzet/sterylizacja-i-pomiary/termometr-elektroniczny-z-sonda.html.

I dupa:) W środku są dwa cieniutkie kabelki ale po rozebraniu termometr wariuje. Albo wyświetla "low" albo "hi". "Hi" wtedy gdy kabelki połączę ze sobą.

Chyba jednak się nie odważę rozebrać sondy sterownika. Pewnie byłoby podobnie. No chyba, że ktoś to robił i podpowie????

Rozwiązanie z IKEI wygląda spoko (pamiętam, podpowiadałeś mi już to ale gilzę miałem już zamówioną) ale w pierwszej kolejności chciałbym wykorzystać już to co mam.

 

Mówisz żeby wsadzić sondę bezpośrednio do wiadra? W sumie to połączenie sondy z przewodem wygląda na szczelne... Pozostaje tylko kwestia uszczelnienia otworu w pokrywie fermentora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się szczelne, ale czy jest na pewno? Jak masz krótką sondę, to raczej bym jej nie wsadzał bezpośrednio. Są dostępne sondy dłuższe - 30 cm, wtedy mocujesz dobrze w pokrywie i tylko metalowa część jest w brzeczce.

Ale na poważnie - rozważ przyklejenie na zewnątrz fermentatora. Mam iSpindla w środku, sondę od InkBirda zamocowaną za pomocą plastikowych haczyków na zewnątrz i różnice są minimalne. Wahania temperatury brzeczki są do 0.6 C.

Próbowałem z gilzą jak ze zdjęć wyżej przez pokrywę, ale nie sprawdziło się to u mnie. Może dlatego, za mam zamrażarkę, a nie lodówkę. Przy histerezie 0.5 na chłodzenie, zamrażarka chodziła dość długo, bardzo się wychładzała i temp brzeczki spadała o więcej niż te 0.5C.

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podłączasz lodówkę do gniazdka oznaczonego jako cooling. A urządzenie grzejące do gniazdka heating. Ustawiasz docelową temperaturę, osobno różnice temperatur dla grzania i chłodzenia, zapisujesz ustawienia i działa.

Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja mam problem z tym inkbirdem. Mam model z wifi. I za cholerę nie chce mi się sparować z aplikacją. Ktoś miał już podobny problem? Postępuję wg instrukcji - szybkie miganie diody wifi, podaję hasło do wifi, sieć ustawiona na 2,4 GHz, zaczyna proces połączenia - procenty się ładują, ale jak dojdzie do 100% to wyskakuje komunikat: urządzenia nie znaleziono. I nie mogę go zmusić do współpracy. W drugim trybie parowania - z wolno migającą diodą wifi - też się nie udaje. Telefon to iOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.