Skocz do zawartości

Czyszczenie kranu piwnego


Maryush

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak piszą przed mówcy, ja u siebie po opróżnieniu 2 kegów też ją wyjąłem ;) Co do smarowania uszczelek to nie ma sensu bo i tak piwo ci wypłucze całą wazelinę :P Nie smarowałbym :P

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozkręcałem kran to czuć było, że uszczelki są czymś nasmarowane stąd moje pytanie. Póki co poczyszczę wszystko. Resztę sprzętu może uda mi się skompletować na jesień dopiero :/ Wtedy będę się martwił czy smarować czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do smarowania uszczelek w kegu i nie tylko nadaje sie smar spożywczy, poniżej link do allego. Zawsze doda uszczelką trochę szczelności i wydłuzy żywotność. A w piwie jej nie czuć. :)

http://allegro.pl/wazelina-smar-spozywczy-do-maszyn-do-lodow-28g-i3387320659.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Kupiłem kolumnę z kranikami - chciałbym ją teraz umyć zdezynfekować, ale jak to zrobić?

Rozkręciłem i widzę jakiś nalot w środku kranu chciałbym to wyczyścić tylko jak?

Na próbę wykręciłem kolanko i wrzuciłem do wodnego roztworu kreta.

Rano wstaje z z błyszczącego kolanka zrobiło się takie przyciemnione - dobrze że tego nie widać.

Więc pytanie jak wymyć wyczyścić odkazić te złote krany bez ich zepsucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kolumnę z kranikami - chciałbym ją teraz umyć zdezynfekować, ale jak to zrobić?

Rozkręciłem i widzę jakiś nalot w środku kranu chciałbym to wyczyścić tylko jak?

Na próbę wykręciłem kolanko i wrzuciłem do wodnego roztworu kreta.

Rano wstaje z z błyszczącego kolanka zrobiło się takie przyciemnione - dobrze że tego nie widać.

Więc pytanie jak wymyć wyczyścić odkazić te złote krany bez ich zepsucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soda oczyszczona taka kuchenna z octem, wrzuć te elementy na 2-3h do niej potem jak ci się uda jakąś szczoteczką do zębów poszoruj to i dokładnie spłucz wodą powinien być błysk. Nie zostawiaj tylko ich w occie na noc, bo może co nieco poschodzić z tych elementów. Potem przepłucz to sodą kaustyczną i powinno być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.