Skocz do zawartości

Chmiel Mistral


kaingorn

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

czy używał ktoś może chmielu Mistral? Jest to chmiel uprawiany w Francji, zamówiłem Granulat, 100g z Twój Browar

"Pochodząca z Alzacji nowa odmiana, wyhodowana na bazie chmielu Cascade. Nadaje aromaty owocowe, opisywane jako mango, marakuja, kumkwat. "

 

Chmiel mnie na tyle zainteresował, że chcę zrobić na nim IPA, ale jako, że ma małą ilość alfakwasów (7.9) na goryczkę do gotowania użyję Enigmy z AUS. 

 

Ciekawi mnie czy faktycznie jest tak mocno aromatyczny? Chmiele z FR w ogóle są bardzo tanie i oddają ciekawe aromaty dlatego postanowiłem zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, nawet bardzo (używałem pare razy), ale nie jest  jak amerykański chmiel, jest  bardziej wielowymiarowy, dużo delikatniejszy, nie napierdziela tak chamsko, a opis to se można w buty wsadzić, oni to we wszystkim mają kumkwaty i tropiki  ;) .

 

Ogólnie  chmiele francuskie są podobne do tych nowych niemieckich, czyli zioła i jakieś tam owoce delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super! Nigdzie nie mogłem znaleźć dobrych informacji na ten temat :) Ze swojej strony dodam coś jak już się z chmielem dobrze zapoznam.

Dzięki bardzo za info

Edytowane przez kaingorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kaingorn napisał:

Nigdzie nie mogłem znaleźć dobrych informacji na ten temat

Generalnie tak jak pisze @dziedzicpruski opisy sklepów mają sprzedać produkt i różnie mają się do rzeczywistości.

Jeśli szukasz sensownych informacji, polecam strony takie jakie: BeerLegends czy (mniej) Yakima Chief.

Szukając o chmielach z poszczególnych krajów możesz natknąć się na strony poświęcone np. Francji, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii.

Jakoś i ilość informacji jest na nich różna ale i tak lepsza niż niejedno pierdololo w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.