Jump to content
Sign in to follow this  
kaingorn

Chmiel Mistral

Recommended Posts

Hej,

czy używał ktoś może chmielu Mistral? Jest to chmiel uprawiany w Francji, zamówiłem Granulat, 100g z Twój Browar

"Pochodząca z Alzacji nowa odmiana, wyhodowana na bazie chmielu Cascade. Nadaje aromaty owocowe, opisywane jako mango, marakuja, kumkwat. "

Chmiel mnie na tyle zainteresował, że chcę zrobić na nim IPA, ale jako, że ma małą ilość alfakwasów (7.9) na goryczkę do gotowania użyję Enigmy z AUS. 

Ciekawi mnie czy faktycznie jest tak mocno aromatyczny? Chmiele z FR w ogóle są bardzo tanie i oddają ciekawe aromaty dlatego postanowiłem zaryzykować.

Jest ok, nawet bardzo (używałem pare razy), ale nie jest  jak amerykański chmiel, jest  bardziej wielowymiarowy, dużo delikatniejszy, nie napierdziela tak chamsko, a opis to se można w buty wsadzić, oni to we wszystkim mają kumkwaty i tropiki  ;) .

Ogólnie  chmiele francuskie są podobne do tych nowych niemieckich, czyli zioła i jakieś tam owoce delikatne.

O super! Nigdzie nie mogłem znaleźć dobrych informacji na ten temat :) Ze swojej strony dodam coś jak już się z chmielem dobrze zapoznam.

Dzięki bardzo za info

Edited by kaingorn

11 godzin temu, kaingorn napisał:

Nigdzie nie mogłem znaleźć dobrych informacji na ten temat

Generalnie tak jak pisze @dziedzicpruski opisy sklepów mają sprzedać produkt i różnie mają się do rzeczywistości.

Jeśli szukasz sensownych informacji, polecam strony takie jakie: BeerLegends czy (mniej) Yakima Chief.

Szukając o chmielach z poszczególnych krajów możesz natknąć się na strony poświęcone np. Francji, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii.

Jakoś i ilość informacji jest na nich różna ale i tak lepsza niż niejedno pierdololo w sklepach.