Skocz do zawartości

Zestaw brewkitu dla świeżego piwowara


Barton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) jaki polecicie mi dobry dla początkującego brewkit ? Kupiłem sprzęt ze słodem i chmielem, ale postanowiłem ze zostawię to na później. Nie chce po prostu od razu wchodzić na głęboka wodę i stracić surowców. Jaki zestaw mi polecicie żeby ten browarek wyszedł smaczny i nie odrzucił po pierwszym warzeniu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kompletny sprzęt, gar, chłodnica, filtr z oplotu, itp, to odpuść sobie brewkit. Poczytaj trochę, Wiki, obejrzyj parę filmów i do roboty. Wbrew pozorom sam proces nie jest aż tak skomplikowany jakby się wydawało. Nauczysz się na pierwszej warce i kolejne pójdą bez problemu.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mniej więcej wiesz jakie piwa Ci smakują? Nie bierz lagerów bo trzeba fermentować w niższych temperaturach. Weź brew kita w stylu podobnym do tego co Ci smakuje. Będziesz miał porównanie co Ci wyszło. Jak lubisz piwa pszeniczne to spróbuj pszeniczne bo one najszybciej są gotowe do picia. Ja byłem niecierpliwy i miałem większość wypitego nim się zaczęło układać. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lagera sobie odpuszczę narazie, bo nie mam warunków do dolnej fermentacji. Raczej wiec zdecyduje się na pszeniczne, ale cos dodać jeszcze do tego brewkitu ? Jakie drożdże polecacie ? Bo gdzieś mi przed oczami przeleciało, ze drożdże dołączane do brewkitow są słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji napiszą by dodać 1kg cukru. Polecam dać ekstrakt słodowy. Drożdże w coopersie pale ale miałem spoko. Ale w 2 brew kicie st peters czy coś takiego to padaka była. Nawet bym dał US05. Ale może są tu spece od drożdży. W sumie to zależy jaka pszenica ;-) ja myślę cały czas o American Wheat. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zacieranie jednotemperaturowe w 67C przez godzinę, lub jak masz wskaźnik jodowy to do negatywnej próby. Wygrzew w 76-78C, 10 minut. Wysladzanie, ja robię to określonej objętości i trzeba założyć, że część brzeczki odparuje przy gotowaniu, to wysladzaj, żeby mieć jej kilka litrów więcej niż docelowa ilość piwa. Później to wszystko na gaz. Jak zacznie wrzec, to po 10 minutach wrzucasz cały chmiel i gotujesz godzinę. Chodzisz, zadajesz drożdże i pilnujesz temperatury fermentacji.

Wysłane z mojego K4000_PRO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.