Skocz do zawartości

Butelki Carlsberga


kapi

Rekomendowane odpowiedzi

Był już podobny post. Jeśli dobrze pamiętam tradycyjne kapsle nie zawsze trzymają prawidłowo. Kiedyś używałem tych butelek zakładałem oryginalne kapsle po carlsbergu można je sterylizować i używać wielokrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuję te butelki bez problemów. Trzeba tylko włożyć trochę więcej siły przy kapslowaniu (mam Grifo). Kapsle trzymają dobrze, mogę śmiało polecić te butelki, tym bardziej, że są łatwo dostępne. Nie wiem tylko jak poradzi sobie z nimi Greta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Mnie Greta kruszyła takie butelki, od kiedy mam Grifo już nie mam problemu :)

moja Greta kruszyła butelki po Perle, co wprawiało mnie w lekką frustrację zwłaszcza przy pierwszych warkach. Teraz staram się te butelki oddawać koledze, a po za tym mam teraz Grifo i butelkowanie stało się czystą przyjemnością, bez obaw czy szyjka się nie rozleci albo czy będzie szczelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się' date=' czy kapslowanie na gwincie jest równie szczelne jak bez[/quote']

niepotrzebnie' date=' przy grifo jest.[/quote']

Muszę się przyjrzeć tym gwintom, ale w ciemno mogę powiedzieć, ze powierzchnia styku kapsla z szyjką będzie w nich mniejsza.

mam skrzynę takich butelek i z powodzeniem używam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że można zakapslować te flaszki kapslownicą grifo, ale umiejętnie, bo przynajmniej u mnie jeśli mocniej docisnę, przy wyciąganiu kapsel się luzuje i się rozszczelnia. Coder ma chyba rację że pow. styku jest mniejsza.Ja w każdym razie staram się pozbywać na bieżąco tych butelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że można zakapslować te flaszki kapslownicą grifo, ale umiejętnie, bo przynajmniej u mnie jeśli mocniej docisnę, przy wyciąganiu kapsel się luzuje i się rozszczelnia. Coder ma chyba rację że pow. styku jest mniejsza.Ja w każdym razie staram się pozbywać na bieżąco tych butelek

jak mówisz sentymentu do tych butelek nie mam też i wydaję w pierwszej kolejności.

ale cholera dobrzy ludzie przynoszą z powrotem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mówicie o Grifo.

 

Nie da rady Gretą ? :)

Niewiele mam tych butelek, ale kapsluje je Gretą, trzymają ciśnienie. Kapslując należy to robić delikatnie z wyczuciem, tylko i wyłącznie przy użyciu miękkich kapsli, przy twardych kapslach kruszy się szkło. Jeszcze ostrzeżenie, należy te butelki otwierać otwieraczem, albo odkręcać poprzez szmatkę - ja mocno przeciołem palec na krawędzi kapsla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z ich grubością? Bo ja powiem szczerze sporo takich butelek wywaliłem, pod światło wydawały mi się duużo cieńsze od zwykłych butelek i cieńsze od innych bezzwrotnych. Testował ktoś ich wytrzymałość?

są to butelki bezzwrotne z cienkiego szkła

jeśli piwo nie będzie mocno przegazowane to nic złego się nie wydarzy /jeśli jest potężny granat w butelce to i grube szkło nie poradzi/

Inna sprawa że trochę kijowo wygląda to z naklejoną etykietą, ale zawsze można krawatkę na szyjkę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to butelki po Okocimiu kapslują się lepiej niż po Tyskim, Żywcu, Lechu czy Tatrze .... ogólnie jak na razie nie miałem problemu z tymi pozostałymi, jeśli chodzi o szczelność, ale wizualnie na pewno wygląda to lepiej w przypadku butelek po Okocimiu (lepiej zaciśnięty kapsel, kapslowane Gretą)...co do wytrzymałości na ciśnienie nie mogę nic powiedzieć, gazu jak na razie mam w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.