Skocz do zawartości

KEG grupy Żywiec - jak opróżnić? Ma ktoś sprzęt?


c64club

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem w rozliczeniu dwa kegi GŻ, każdy zawiera 30l Żywca Premium. Zależy mi na kegach, zawartość jest do zwrotu poprzedniemu właścielowi poprzez zabutelkowanie w PETy. Ma ktoś pożyczyć sprzęt do rozlewu/wylewu? 

Edytowane przez c64club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to problem. Do rozlewu potrzebujesz normalnie linię do wyszynku . Można rozlewać bezpośrednio z kranu ale się strasznie piwo w butelkach będzie pienić. I tu wchodzi nalewarka przeciwciśnieniowa albo beergun. Niestety są to kosztowne zabawki i też problematyczne, nie każdy je znowu ma. :D Jak masz zamiar użytkować te kegi to i tak czeka Cię zakup całego sprzętu do wyszynku. Lista wygląda tak mniej więcej:

 

przewód piwny/gazowy z 3-4 metry, 

obejmy/zaciski do przewodu 3-4 szt.

szybko złączki JG odpowiednie do głowicy i kranu

reduktor do butli CO2

butla CO2

Głowica odpowiednia do kega (podejrzewam flach A w tym żywcu więc standardowa micromatic będzie dobra)

Kran/kolumna

 

i ewentualnie lodówka do chłodzenia tego. Możesz część sprzętu zastąpić też schładzarką jakiejś firmy np. na forum krąży  Pygmy.

 

Co do pożyczenia sprzętu :D Przejdź się do jakiegoś znajomego baru z lanym piwem, poczęstuj właściciela domowym piwem, a keg podepnij pod jego wyszynk i zlej wszystko w pety. To chyba najprostsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zacny z tym barem, nawet mam jeden gdzie docenią taką inicjatywę. Kegi zamierzam przerobić na kadzie - zacierno-warzelną i filtracyjną, więc ze złączek/armatury kupię kilka króćców i innych zabawek ze zwykłej 4301 i wspawam. "Wyszynk" wolę prowadzić z butelek. Jeśli już w ogóle moje piwo uczestniczy w imprezie, to w ilościach poczęstunkowych, raczej nie więcej niż litr jednego na raz.

Edytowane przez c64club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.