Skocz do zawartości

Grainfather Conical Fermenter/Glykol Chiller


Wuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawostek, pojawił się  CONICAL WIRELESS CONTROLLER , na razie dostępny tylko w sklepie NZ.

Cena taka sobie, tanie to nie jest lekko poniżej 380 zł, ale i tak się doczekać nie mogę ?

Wreszcie będzie można zdalnie nie tylko monitorować, ale również zmieniać temperaturę np. jak będzie widać dzięki iSpindel, że proces zwalnia.

No i to co mnie najbardziej interesuje, ustawienie zdalnie crash cold, wracam do domu i mogę butelkować, zero ekstra czekania. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 28.05.2019 o 18:04, Andrzej Czaja napisał:

Z ciekawostek, pojawił się  CONICAL WIRELESS CONTROLLER , na razie dostępny tylko w sklepie NZ.

Cena taka sobie, tanie to nie jest lekko poniżej 380 zł, ale i tak się doczekać nie mogę ?

Wreszcie będzie można zdalnie nie tylko monitorować, ale również zmieniać temperaturę np. jak będzie widać dzięki iSpindel, że proces zwalnia.

No i to co mnie najbardziej interesuje, ustawienie zdalnie crash cold, wracam do domu i mogę butelkować, zero ekstra czekania. ?

 

Jestem teraz w NZ jeszcze do konca pazdziernika, zapytam ich kiedy bedzie dostepny bo narazie nie ma w ofercie. Support swietnie dziala tutaj wszystkie czesci sobie kupilem, gdyby nie limity bagazu to bym tutaj kupil GF - TB to tragedia, czeka sie jak na papier toaletowy przed 89 rokiem... i do tego taniej jest bo 2650 kontra 2900 aktualne promocyjne - ten narzut do normalnej ceny 3600 to jest przegiecie z ich strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

jak radzicie sobie z mocnym chmieleniem na zimno ?  powiedzmy od 100gr i więcej ?  dwukrotnie już doświadczyłem że rurka  została całkowicie zatkana przez chmiel , i wtedy rozlew się bardzo kłopotliwy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Wąski napisał:

jak radzicie sobie z mocnym chmieleniem na zimno ?  powiedzmy od 100gr i więcej ?  dwukrotnie już doświadczyłem że rurka  została całkowicie zatkana przez chmiel , i wtedy rozlew się bardzo kłopotliwy .

Chmielę w naczyniu do cichej i tam przeprowadzam coldcrash, a później do wiadra do rozlewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak radzicie sobie z mocnym chmieleniem na zimno ?  powiedzmy od 100gr i więcej ?  dwukrotnie już doświadczyłem że rurka  została całkowicie zatkana przez chmiel , i wtedy rozlew się bardzo kłopotliwy .
Jak chmielę luzem to po wszystkim spuszczam 2-3 razy chmiel dolnym zaworem, na przestrzeni 2-3 dni. Ale przy Black NEIPA jak dawalem w sumie 200g na zimno to nawet się zapchał ten dolny zawór. Od tej pory przy wiekszych ilościach raczej używam siatki nylonowej z obciążeniem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wuuu napisał:

Jak chmielę luzem to po wszystkim spuszczam 2-3 razy chmiel dolnym zaworem, na przestrzeni 2-3 dni. Ale przy Black NEIPA jak dawalem w sumie 200g na zimno to nawet się zapchał ten dolny zawór. Od tej pory przy wiekszych ilościach raczej używam siatki nylonowej z obciążeniem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

siatka nylonowa, no ok, ale jestem wielkim fanem sypania chmielu luzem, więc zbieram pomysły jak sobie z tym poradzić.

Pierwszy: na rurkę ( która tak naprawdę ma kilka niewielkich otworów ) nałożyć oryginalny filtr z kociołka GF którego w ogóle nie używam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu dotarł do mnie chiller gf i mam pytanie. Jaki powinien być stan w zbiorniku na glikol? Wlałem zgodnie z instrukcją 4 l. wody i później 2 l. glikolu jednak nie widać płynu w zbiorniku, a instrukcja wskazuje inny stan rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba rozruszać pompę jako nówkę. Jeżeli wlałeś 4l wody i 2 L glikolu to masz ten etap za Sobą. Potem kiedy podłączysz fermentor część mieszanki zostanie w płaszczu, dlatego po podłączeniu pierwszego fermentora trzeba dolać 1.2L mieszanki (400ml glikolu i 800ml wody) dokładnie w ten sam sposób jak na początku, czyli wyłączyć agregat, dolać mieszankę, odczekać min. 5 minut i włączyć od nowa. Każdy kolejny fermentor to dodatkowe 600ml (200ml glikol, 400ml woda) do dolania.

 

Wskaźnikiem poziomu glikolu jest pływak z czerwoną końcowką i powinien od w miarę dotykać do zatyczki na górze.

Edytowane przez MINIAK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak się odpina fermentor, to mieszanina która zostaje w płaszczu idzie na straty?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie, normalnie zostaje w plaszczu i przy kolejnym podpięciu dalej następuje recyrkulacja.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2019 o 17:02, MINIAK napisał:

Najpierw trzeba rozruszać pompę jako nówkę. Jeżeli wlałeś 4l wody i 2 L glikolu to masz ten etap za Sobą. Potem kiedy podłączysz fermentor część mieszanki zostanie w płaszczu, dlatego po podłączeniu pierwszego fermentora trzeba dolać 1.2L mieszanki (400ml glikolu i 800ml wody) dokładnie w ten sam sposób jak na początku, czyli wyłączyć agregat, dolać mieszankę, odczekać min. 5 minut i włączyć od nowa. Każdy kolejny fermentor to dodatkowe 600ml (200ml glikol, 400ml woda) do dolania.

 

Wskaźnikiem poziomu glikolu jest pływak z czerwoną końcowką i powinien od w miarę dotykać do zatyczki na górze.

Ok, dzieki. W takim razie musze uzupelnic stan bo beda dwa fermentory podpiete. Na chillerze nalezy zmiac jakies wartosci od tych domyslnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki. W takim razie musze uzupelnic stan bo beda dwa fermentory podpiete. Na chillerze nalezy zmiac jakies wartosci od tych domyslnych?
Nie trzeba.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zbiornik ciśnieniowy więc pewnie kiepsko będzie nagazować piwo.

Musisz uszczelnić pokrywę i podać 0.62 bara w temp. 4 stopni to da ci nagazowanie 2.2V

W pokrywę wmontować skręcaną złączkę od corneliusa, butla plus reduktor piwny i możesz testować.

Pokrywę montuj dodatkowo na spinacze biurowe, jeden przy drugim.

Robię tak jak zakładam nakładkę do destylacji na GF i trzyma, choć tam nie ma ciśnienia.

Używam FermZilla 25l i nie gazuję piwa, ale przelewam w obiegu zamkniętym do cornelius.

Gazuję w kegu, piwo nagazowane lubi się pienić.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pabllo_Lodz napisał:

Gazuję w kegu

Tez docelowo u mnie trafia do kega i tam jest gazowane ale ciekawi mnie jaki bylby efekt nagazowania mocniejszego piwa na wartosc 1.8-2 i rozlew do butelek. Dokladnie z rozlewem nagazowanego piwa lubi byc problem, j3sli cos uda mi sie zmajstrowac dam znac co z tego wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W niedługim czasie planuję rozlew z GF fermentorów i stąd pytanie. Logicznym jest że należy do tego użyć dolnego zaworku jednak nie chce złapać infekcji, a z racji tego że dokonywałem pomiaru blg przez ten zawór jest taka opcja. Oczywiście każdym razem dezynfekowałem desprejem i starsanem ale rozmyślam czy nie bezpieczniej będzie ściągnąć od góry wężykiem jednak to chyba się mija z celem bo w końcu od czegoś ten zawór jest. Jak u Was wygląda dezynfekcja tego elementu czy pobieracie próbki do pomiaru górą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak, w korek od rurki wprowadził rurkę piwną od corneliusa, połączył ją wężykiem z szybkozłączką do kega.

W pokrywie zrobił otwór i zamontował, złączkę do podania co2, do wypchnięcia piwa wystarczy 0.5 bara.

W ten sposób masz rozlew beztlenowy.

Jak chcesz lać do butelek to zakładasz rurkę do rozlewu zamiast złączki do kega.

Proste szybkie i tanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie planuję rozlew z GF fermentorów i stąd pytanie. Logicznym jest że należy do tego użyć dolnego zaworku jednak nie chce złapać infekcji, a z racji tego że dokonywałem pomiaru blg przez ten zawór jest taka opcja. Oczywiście każdym razem dezynfekowałem desprejem i starsanem ale rozmyślam czy nie bezpieczniej będzie ściągnąć od góry wężykiem jednak to chyba się mija z celem bo w końcu od czegoś ten zawór jest. Jak u Was wygląda dezynfekcja tego elementu czy pobieracie próbki do pomiaru górą?
Zawsze pobieram próbki tym zaworkiem, potem tylko psikam desprejem. Tak samo przed rozlewem i nigdy nie miałem infekcji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pabllo_Lodz napisał:

Proste szybkie i tanie..

Pomysl dobry, moze cos pomysle przy kolejnych rozlewach.

15 godzin temu, Wuuu napisał:

Zawsze pobieram próbki tym zaworkiem, potem tylko psikam desprejem. Tak samo przed rozlewem i nigdy nie miałem infekcji.

Ok czyli na ta chwile pozostane przy tym sposobie, jako ze wiekszosc z fermentorow bede rozlewal do kegow a z nich raczej piwo szybko znika wiec nie powinno byc klopotow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.