Skocz do zawartości

TWA a Konkursy Piw Domowych


M.Aszek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, M.Aszek napisał:

Myślę że są pewne kręgi, dla których ładne piwowarskie CV jest rzeczą pożądaną. W browarach rzemieślniczych, restauracyjnych, kontraktowych warzą nie tylko właściciele. Potrzebni są najemnicy. I myślę sobie, że jak się takich ludzi zatrudnia to na podstawie jakiś osiągnięć i uznania "w branży". Czyż nie?

Druga "kategorią" chętnych na takie laurki są ludzie już będący na szczeblu wyższym niż piwowarstwo domowe, ba, nawet często mający wykształcenie ukierunkowane na ten rodzaj działalności. Nie mam racji, że dużo piwowarów domowych to profesjonaliści, którzy z piwowarstwa żyją? Fajnie jest napisać przy nalewaku w browarze dajmy na to restauracyjnym: "nasz piwowar to wielokrotny zdobywca.....".

Ktoś pisał wcześniej, z sarkazmem stwierdzając, że sędziom, organizatorom nie wolno przystępować do konkursów. Ja uważam, że nie ma racji, ale dla transparentności powinno się takie rzeczy upubliczniać (na przykład: konkurs wygrał piwowar domowy X, na co dzień sędzia takiej to a takiej kategorii, zawodowo związany z browarem restauracyjnym w miejscowości Y). Myślę też, że gdy w jednym konkursie, jak mniemam dla hobbystów, uczestnicy tacy jak napisałem powyżej (mający często zaplecze profesjonalne) konkurują  z takimi zwykłymi "szaraczkami z bloku" (nie obrażając bynajmniej tychże), gdzie trudno znaleźć miejsce, gdzie przez trzy dni panuje stabilna temp. choć przez trzy dni, to może warto się zastanowić nad rozdzieleniem tych pasjonatów na różne "ligi"? Czy to dobrze, że są ludzie którzy startują i w KPD i KPR w jednym czasie? Ja tego nie wiem.

"W którym miejscu drwiłem z Pana Tomka?" Nie wiem po co "z Pana". I to chyba wystarczy za komentarz.

Kolego, jak nie wyjdzie Tobie w  piwowarstwie to zrobisz karierę w komisji smoleńskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, anteks napisał:

Kolego, jak nie wyjdzie Tobie w  piwowarstwie to zrobisz karierę w komisji smoleńskiej

Tak, tak, wiem, na pewno tam trafię. I będę siedział za stołem prezydialnym rozpamiętując jaki to ze mnie byłby wybitny piwowar, ale mi TWA rzuciło kłody pod nogi no i duda z kariery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny... Męczennika to sam z siebie robisz, nie my (patrz: Twój pierwszy post). Wiele komentarzy jest personalnych, bo to Ty do siebie i swego niemedalowego piwa się odniosłeś (patrz: Twój pierwszy post). Przypomnę tylko, że nie postawiłeś problemu w formie pytania (czy nie wydaje się Wam, że wyniki konkursów...), ale od razu grzmotnąłeś tezą argumentując ją jakąś tam "metodologią". Kiedy puszczasz bąka to dziwisz się, że ludzie nieprzychylnie go komentują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kòpôcz napisał:

Szanowny... Męczennika to sam z siebie robisz, nie my (patrz: Twój pierwszy post). Wiele komentarzy jest personalnych, bo to Ty do siebie i swego niemedalowego piwa się odniosłeś (patrz: Twój pierwszy post). Przypomnę tylko, że nie postawiłeś problemu w formie pytania (czy nie wydaje się Wam, że wyniki konkursów...), ale od razu grzmotnąłeś tezą argumentując ją jakąś tam "metodologią". Kiedy puszczasz bąka to dziwisz się, że ludzie nieprzychylnie go komentują?

Nie robię z siebie męczennika, to większość z Was w takie buty mnie ubiera. Wyraźnie i z naciskiem od pierwszego postu podkreślam, że nie o mnie chodzi, a już na pewno o moje piwa. Zarzucacie mi, że się nie chce od innych uczyć, a ja to cały czas robię. Możecie mi wierzyć albo nie, ale od czwartku "bulka" w mojej piwnicy (jestem szczęściarzem, mam piwnicę poniemiecką w której  latem temperatura jest w miarę stała i oscyluje pomiędzy 17 a 18 st.C) ala grodziskie, inspirowane przepisem między innymi anteksa. Zrobiłem może jak na dokonania niektórych tutaj niewiele, ale jeszcze raz podkreślam (jak od samego początku), że znam swoje miejsce w szeregu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, anteks napisał:

uczestnicy tacy jak napisałem powyżej (mający często zaplecze profesjonalne) konkurują  z takimi zwykłymi "szaraczkami z bloku" (nie obrażając bynajmniej tychże), gdzie trudno znaleźć miejsce, gdzie przez trzy dni panuje stabilna temp. choć przez trzy dni, to może warto się zastanowić nad rozdzieleniem tych pasjonatów na różne "ligi"?

Hahahaha

Już to widzę:

 

"Super, wygrałem w konkursie XXX w kategorii: "Pale Ale z siarkowodorem" lub "IPA do 20 pkt"."

Ewentualnie "kurde, moja IPA miała 22 pkt i wrzucili mnie do wyższej ligi, jakbym fermentował trochę cieplej to miałbym 1 miejsce w piwach z rozpuchem"

 

:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, M.Aszek napisał:

...... Zwróciłem tylko uwagę, że jest duże prawdopodobieństwo (graniczące z pewnością), że jest taka tendencja do, że jak to nazwałeś "staje się logiczną konsekwencją pewnych ogólnospołecznych zachowań" chęci zhermetyzowania środowiska do kręgów w których się obracamy, które dobrze znamy i w których się dobrze czujemy. I jak się takie koterie potworzą, to już czasami to spijanie sobie z dziobków wyrywa się spod kontroli i mamy ... takich wyznawców spiskowej teorii dziejów jak ja. Pytanie: czy ci wszyscy uczestnicy KPD którzy robią to niejako "zawodowo" ukrywają się przed swoimi dobrymi znajomymi z wiadomościami o swoich startach w konkursach? Odpowiedz: raczej nie....

@M.Aszek - to może rzucę konkretem, to był mój II start w jakimkolwiek konkursie, I w ogólnopolskim, nie jestem członkiem PSPD ...weszliśmy (warzymy z kumplem) do finałów GCh 2018, w tychże zdobywając nieco ponad 40 pkt. Jestem w UKŁADZIE ?? 

 

Więcej luzu i pokory, doskonal warsztat, czytaj i przede wszystkim warz, warz, warz. Ja po zakosztowaniu i rozmowach z wystawcami IFPD wiem, że jeszcze maskrycznie dużo jest do zrobienia, zwłaszcza po otwarciu się na tyle nowych kategorii/styli serwowanych na IFPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.