Skocz do zawartości

Pierwsze piwo na zacierze English IPA 14 BLG (zestaw BA)


garot

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, smerf08365 napisał:

Ile cukru dać do refermentacji jeśli blg nie spadnie przez 2 tygodnie? 

Ja gazuje do 2.0 - 2.1 vol. CO2 około 2,2 grama na butelkę i styknie. Ale już mnie za to zjechali więc zrobisz jak uważasz - zmierz temp. przed rozlewem i oblicz ile trzeba cukru do nagazowania do takich wartości, są kalkulatory na brewness na google.pl. Zrób APA na gęstwie US-05 - słód pale ale, 10 % monachijskiego ciemnego i chmiele Citra z Cascadem wyjdzie bardzo dobra APA dawaj ją do 13 BLG - kupię od Ciebie 4 takie piwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu mierzyć stopnia odfermentowania wcześniej niż po 4 tygodniach nigdy tego nie robię.

 

Sorry, ale znowu częstujesz jakimiś poradami od czapy. Dlaczego nie ma sensu mierzyć wcześniej odfermentowania?

W ejlach 12 blg, w większości przypadków po dwóch tygodniach jest już dawno po wszystkim razem ze sprzątaniem, jak dobrze poprowadzisz fermentację podnosząc temperaturę pod koniec. Przez 4 tygodnie to mocarza 20+ spokojnie przefermentujesz.

 

Moim zdaniem normalne odfermentowanie oznacza że fermentacja się toczy po prostu tzn napewno będzie z tego piwo (pytanie jakie )

 

I co to w ogóle znaczy? Odfermentowanie to poziom, na którym piwo skończyło fermentacje, a nie, że jeszcze się toczy. Jeśli zeszło mu z 12 do 5 to odfermentowanie wynosi ok 59% czyli płyciutko.

 

Uwarz kolejną warkę (najlepszy wybór APA) z zebranej z dna gęstwy, aż się prosi.

 

Nie mów mu jak ma żyć, może dla niego lepszym wyborem będzie IPA   Zresztą ja bym nie ryzykował piwa na gęstwie, które zeszło tak płytko.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Ba napisał:

Uuu. Tu nie pomogę bo US-05 a drożdże English Ale (np. S04) to inne profile estrowe i charakterystyka długości pracy. Szkoda że nie zadałeś S04 / Gozdawa british ale lub pod inną nazwą bo moja wypowiedź dotyczyła tego szczepu. Jeszcze nie używałem US05. Nie ma sensu mierzyć stopnia odfermentowania wcześniej niż po 4 tygodniach nigdy tego nie robię. Moim zdaniem normalne odfermentowanie oznacza że fermentacja się toczy po prostu tzn napewno będzie z tego piwo (pytanie jakie :P ) Zlej na cichą i zmierz za kolejne 2 tygodnie. Uwarz kolejną warkę (najlepszy wybór APA) z zebranej z dna gęstwy, aż się prosi.

 

 

4 tyg fermentacji + 2 tyg cichej? Panie, po 4 tyg to APA już  wypita ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wuuu napisał:

 

Sorry, ale znowu częstujesz jakimiś poradami od czapy. Dlaczego nie ma sensu mierzyć wcześniej odfermentowania?

W ejlach 12 blg, w większości przypadków po dwóch tygodniach jest już dawno po wszystkim razem ze sprzątaniem, jak dobrze poprowadzisz fermentację podnosząc temperaturę pod koniec. Przez 4 tygodnie to mocarza 20+ spokojnie przefermentujesz.

 

 

 

I co to w ogóle znaczy? Odfermentowanie to poziom, na którym piwo skończyło fermentacje, a nie, że jeszcze się toczy. Jeśli zeszło mu z 12 do 5 to odfermentowanie wynosi ok 59% czyli płyciutko.

 

 

 

Nie mów mu jak ma żyć, może dla niego lepszym wyborem będzie IPA emoji3.png  Zresztą ja bym nie ryzykował piwa na gęstwie, które zeszło tak płytko.

 

 

Ja juz nie chciałem komentować, ale albo troll albo ignorant bo nie chce mi sie wierzyć w takie rady że są "z serca" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.