Skocz do zawartości

Pierwszy starter


Fexor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj zastawiłem swój pierwszy starter w 1 l kolbie na mieszadle magnetycznym (Fermentum Mobile FM12). Dziś Ok. 12.00 piwo zaczęło mocno fermentować co objawiło się bardzo obfitą pianą, która chce wyjść z kolby (kolba przykryta luźno folią aluminiową). Mam 2 pytania:

1. Czy należy czekać aż starter przefermentuje  do końca (bo właśnie obserwuję dość burzliwą fermentację). Jeżeli nie to co zrobić jeżeli piwo będę robić jutro rano?

2. Czy "uciekająca" piana z kolby może negatywnie wpłynąć na sterylność startera? Co zrobić jak mi się taka piana zaczęła robić?

 

Przy najbliższym zakupie zamówię sobie kolbę 3L żeby mieć więcej miejsca ale na tę chwile muszę sobie poradzić z zaistniałą sytuacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, morfitru75 napisał:

odradzam 3 l kolbę(z praktyki)   lepsza  2l  jak chcesz  mogę Ci odsprzedać  3l  :)

Dlaczego 3 litrowa gorsza? Ja właśnie zasadzam się na 3 litrową, bo z 2 litrowej miałem ucieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krowa  straszna  . 1l starter w  3l kolbie   to  tak  jak   by  go nie było .  Ja robię  w  1l i mi nigdy  nie  wyszły  drożdże, ale   dla  wygody  byłaby lepsza  2l   dla mnie

Edytowane przez morfitru75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie kolby, 2 i 3 litry. Jedyny minus 3-litrowej to taki, że trudniej ustawić mieszadło (dno chyba musi być inaczej wyprofilowane i ucieka). A do drożdży co lubią dużą pianę (albo podwójna warka) jest niezastąpiona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która kolbę byście polecili z wąską czy szeroką szyjką? Oczywiście zdaję sobie sprawę że nie ma to wpływu na starter ale zastanawiam się nad przykryciem tej kolby: na innym wątku przeczytałem że folia aluminiowa słabo przepuszcza powietrze i że lepszy jest korek z waty, który chyba łatwiej jest obsługiwać na kolbie z wąską szyjką. Z drugiej strony wszystkie instruktarze w internecie (nawet te oficjalne od producentów drożdży) mówią o przykryciu kolby folią aluminiową.
Jak to wygląda u was w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.