Skocz do zawartości

American Wheat vs Pulpa z Marakui


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zainspirowany trapezem z Radugi chciałem zrobić coś na jego wzór. Na cichą fermentacje dodałem trzy puszki pulpy z marakui.

 

https://ad.doubleclick.net/ddm/clk/412038694;212824914;f;u=ds&sv1=33189870595&sv2=3057806593380003&sv3=2667735482633153890&gclid=CjwKCAjwgYPZBRBoEiwA2XeupdLK2g20lFdQRkqFosKTjs4em9bjpk6o7B4mQMCpG6F5veIOdCLiHRoC-lUQAvD_BwE;%3fhttp://allegro.pl/i7348449246.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_plaean_noss_delikatesy&ev_adgr=plaean_noss_delikatesy&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=CjwKCAjwgYPZBRBoEiwA2XeupdLK2g20lFdQRkqFosKTjs4em9bjpk6o7B4mQMCpG6F5veIOdCLiHRoC-lUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Brzeczka na chwile obecną wygląda jak na zdjęciu. Widać, że drożdżą raczej to smakuje... i tutaj moje pytanie - ile to może trwać?? Zdjęcie po pięciu dniach od dodania pulpy. Drożdże US-05

 

Z góry dzięki za pomoc!!

34C5E16C-D5C0-4935-A997-EA845E0D5209.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil.maciejewski napisał:

W puszkach jest bardzo dużo cukru. Najlepiej kupić taką, gdzie jest 100% pulpy, np. tą http://allegro.pl/amg-przecier-z-marakui-100-pulpa-marakuja-1-5kg-i7212235232.html. Sam robiłem AW, gdzie dodałem produkt z mojego linku. Drożdże ledwo się obudziły, a do tego jest fajna kwaśność i obłędny aromat. Piwo ląduje jutro w corneliusie i kilku butelkach.

Edytowane przez Bachi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj im trochę czasu. U mnie w kwasie pulpa z mango i z marakui opadła na dno, trzymałem hmm chyba z 2 tygodnie jakoś. Jednak ja użyłem trochę mniej - 1 puszka mango i 1 marakui, no i upewniłem się że nie były dosładzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry nie chcę zakładać wątku więc piszę tutaj.

Mam  pytanie dotyczące dodawania pulpy z owocu dodawanej na cichą.

W razie jakby owoc posiadał cukry, W naturalny sposób reszta drożdży która zostanie po burzliwej dojada ten cukier z owocu 

Pytanie brzmi

Czy te drożdże na cichej  do produkują  dodatkowy alkohol ?

Ile dać pulpy mango do 17 litrów brzeczki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BrowarStres napisał:

Dzień dobry nie chcę zakładać wątku więc piszę tutaj.

Mam  pytanie dotyczące dodawania pulpy z owocu dodawanej na cichą.

W razie jakby owoc posiadał cukry, W naturalny sposób reszta drożdży która zostanie po burzliwej dojada ten cukier z owocu 

Pytanie brzmi

Czy te drożdże na cichej  do produkują  dodatkowy alkohol ?

Ile dać pulpy mango do 17 litrów brzeczki.

Pozdrawiam

Kolega tak na serio? Efektem fermentacji jest alkohol.

Wiec jesli drozdze fermentuja cukry (dojadaja cukry) to produkuja alkohol. 

Poza tym jak dodasz owoce to z punktu widzenia drozdzy masz znowu burzliwa fermentacje.   

A i nie znam owocow nie posiadajacych cukru.

Co do ilosci to mozesz zaczynac z 0,3 kg owocu na litr piwa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega tak na serio? Efektem fermentacji jest alkohol.

Wiec jesli drozdze fermentuja cukry (dojadaja cukry) to produkuja alkohol. 

Poza tym jak dodasz owoce to z punktu widzenia drozdzy masz znowu burzliwa fermentacje.   

A i nie znam owocow nie posiadajacych cukru.

Co do ilosci to mozesz zaczynac z 0,3 kg owocu na litr piwa. 

 

 

Chodziło o dodatkowy alkohol

.zakładając że na burzliwej  z 12 blg spadnie do 3-2 blg i wrzucisz  pulpe  wznowi się fermentacja burzliwa to ten dodatkowy alkohol jak go wyliczyć.?

Czy  przyjąć  jako właściwy pomiar alkoholu  pierwszą burzliwą ?

Dzięki za podanie ilości

 

Edytowane przez BrowarStres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, BrowarStres napisał:

Chodziło o dodatkowy alkohol

.zakładając że na burzliwej  z 12 blg spadnie do 3-2 blg i wrzucisz  pulpe  wznowi się fermentacja burzliwa to ten dodatkowy alkohol jak go wyliczyć.?

Czy  przyjąć  jako właściwy pomiar alkoholu  pierwszą burzliwą ?

@BrowarStres najprościej wyliczyć z proporcji. Moszcze i pulpy owocowe bardzo rzadko przekraczają 14-15 Blg. Najczesciej jest to około 10- 12 blg. Zmierz ile ma Twoja pulpa. Jak będzie wysoko to mozesz zakładać, że jest dosładzana. Jak zmierzysz to wyjdzie Ci X Blg.

Wiesz ile masz piwa w fermentorze, dolewasz tam pulpę i poziom się podniesie. Powiedzmy o Y litrów, czyli tyle ile dolaleś. Waga i objętość pulpy nie jest taka sama, potrzebujesz objętości. Jak jest podana na opakowaniu możesz zsumować litraż podany przez producenta.

 

Teraz tylko proste działanie. 

Zakładam, masz 19 litrów piwa o ekstrakcie 12blg. 

 

19 * 12 + X * Y = (19 + Y) * Ekstrakt łączny

 

Zatem

Ekstrakt łączny = 19 * 12 + X * Y / (19 + Y)

 

Po skończonej fermentacji mierzysz FG i masz dość precyzyjny wynik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.