Skocz do zawartości

Fermentor z nierdzewki


Gawron

Rekomendowane odpowiedzi

    Tak sobie dumam, czy w nowym sezonie nie sprawić sobie prezentu i nie fundnąć do browaru fermentorów z nierdzewki.

Takie coś znalazłem Klarstein. Co wy na to? Jakieś pros and cons, lub alternatywy ? Znaczam, że nie poszukuję zbiornika cct.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ale chyba nie da się pozbyć w trakcie fermentacji nadmiaru drożdży ! Widziałem stożkowy fermentora 30l ale że sztucznego tworzywa, z tego samego centrum petynery tylko nie pamiętam nazwy, ale producent chyba jest z Australii, możne je kupić w Niemczech ...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fabian Bielinski napisał:

Fajny ale chyba nie da się pozbyć w trakcie fermentacji nadmiaru drożdży !

Dlaczego? Dekantujesz do innego fermentora.  Szukam płaskiego z nierdzewki, a nie stożkowego z plastiku. Zresztą to na razie takie gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

akurat wczoraj się też rozglądałem. Jak szukasz płaskiego z nierdzewki to na allegro jest coś takiego: 

 

http://allegro.pl/garnek-gar-30-litrow-ze-stali-nierdzewnej-i7042025322.html

 

są też inne rozmiary. Niby to gar, ale jest w miarę szczelny i ma w pokrywce miejsce na rurkę bulgotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensowne cenowo rozwiązanie jeśli nie szukacz cct:

 

Garnek z klamrami, wytrzumuje lekkie ciśnienie więc po zrobieniu kranika możesz nawet wypychać piwo za pomocą co2 nie dekatnując grawitacyjnie:

http://allegro.pl/garnek-30l-z-pokrywa-klamry-gar-do-piwa-zacierania-i7199128999.html

Druga opcja to kegi cornelius 19l, za 2 zapłacisz tyle ile za powyższy garnek i pojemnościowo to będzie to samo a jakby co masz 2 kegi gdybyś w przyszłości chciał rozwinąć browar o wyszynk.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podesłał byś linka do sklepu ?


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


To nie sklep. Gościu ma do sprzedania używkę, 3 x użyta i zastanawiam sie czy warto.. a po ile te włoskie latają?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki 70l i drugi 50l, potwierdzam co kolega WiHuRa napisał, lekkie ciśnienie wytrzymują, można wypchać piwo do kega za pomocą Co2

https://destylandia.pl/zbiorniki-polerowane-133

20180513_123823.jpg

20180513_112717.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak i czy pozbywasz się " cementu" w trakcie fermentacji?

Ja mam taki 70l i drugi 50l, potwierdzam co kolega WiHuRa napisał, lekkie ciśnienie wytrzymują, można wypchać piwo do kega za pomocą Co2
https://destylandia.pl/zbiorniki-polerowane-133
20180513_123823.thumb.jpg.7e2769476e2e621959e11a97e9f3c73f.jpg
20180513_112717.thumb.jpg.2d0e2b198b5a1e248a9d9b5f5e791cca.jpg


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Fabian Bielinski napisał:

A jak i czy pozbywasz się " cementu" w trakcie fermentacji?

 


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Używam 2 zbiorników, burzliwa w jednym,  cicha w drugim, tak samo jak to ma się w przypadku zwykłych wiaderek.

Obecnie używam nierdzewki do leżakowania i na cichą z chmielem, burzliwą przeprowadzam w 70l beczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 l beczki chyba nie włożysz do lodówki

Używam 2 zbiorników, burzliwa w jednym,  cicha w drugim, tak samo jak to ma się w przypadku zwykłych wiaderek.
Obecnie używam nierdzewki do leżakowania i na cichą z chmielem, burzliwą przeprowadzam w 70l beczce.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentor który zalinkowałem jest także dostępny w wersji 25l, ale z wymiarów podanych na stronie wynika, że ma on 30 l objętości całkowitej. W sumie na warki 20-22 litry wystarczy, a kosztuje o 80 zł mniej, a w de cena jeszcze niższa, bo w przeliczeniu wychodzi 400 pln. Pytanie, czy miał ktoś z nim do czynienia. Jak z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.