Skocz do zawartości

Fermentor z nierdzewki


Gawron

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, WiHuRa napisał:

Klarstein wyglądają dobrze, zaletą jest to że wszystko już w komplecie - kran, rurka itp.

Mnie najbardziej interesuje grubość scianwk. Waga wskazuje, że nie powinny być bardzo cienkie.

56 minut temu, WiHuRa napisał:

Jest jeden minus tych wszystkich garnków - odbierają szczęście oglądania fermentacji w przezroczystym wiadrze emoji6.png

Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah Mińsk czy jakoś tak ?


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Lodówka to mińsk 16. Mam taką samą. Za 170 zł kupiłem. Bardzo ładnie chodzi z stc-1000 ;) mieści dwa fermentory 33l w pionie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Twoje to? :O
Beczki sa spoko tyle ze mi chodziło o stożkowy z mozliwoscia przeprowadzania cichej bez przelewania. Nie chciałem nierdzewki bo w piwnicy nie mam odpływu i nie mógłbym go tam myć..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżę troche temat bo też się przymierzam do fermentora z nierdzewki, lecz na stożkowe nie puszcza budżet. Kolega Vettis podesłał zdjęcia swojego fermentora z płaskim dnem. Czy używacie takich garów i jak one zdają egzamin . Widzę na zdjęciu, że ten gar jest trochę przerobiony bo wmontowano zawór na dole i górze. Na dole to proste żeby grawitacyjnie przelać, lecz co ma za zadanie górny zawór. Czy te zawory są wspawywane czy przykręcane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym juz sie w nierdzewne pakowal, to stozkowe. Inaczej nie widze powodu pakowania kasy w metal - plaskodenne to kupilbym beczki z PE.

 

Mam za to pytanie w przeciwnym kierunku. Widział ktos male fermentory stożkowe z PE, PP albo PET? Takie max 30l.

Edytowane przez c64club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, c64club napisał:

Mam za to pytanie w przeciwnym kierunku. Widział ktos male fermentory stożkowe z PE, PP albo PET? Takie max 30l.

https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/akcesoria/fastferment_plastikowy_fermentor_stozkowy_30_l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.