Jump to content
Gawron

Fermentor z nierdzewki

Recommended Posts

Tak sobie dumam, czy w nowym sezonie nie sprawić sobie prezentu i nie fundnąć do browaru fermentorów z nierdzewki.

Takie coś znalazłem Klarstein. Co wy na to? Jakieś pros and cons, lub alternatywy ? Znaczam, że nie poszukuję zbiornika cct.

Fajny ale chyba nie da się pozbyć w trakcie fermentacji nadmiaru drożdży ! Widziałem stożkowy fermentora 30l ale że sztucznego tworzywa, z tego samego centrum petynery tylko nie pamiętam nazwy, ale producent chyba jest z Australii, możne je kupić w Niemczech ...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

11 godzin temu, Fabian Bielinski napisał:

Fajny ale chyba nie da się pozbyć w trakcie fermentacji nadmiaru drożdży !

Dlaczego? Dekantujesz do innego fermentora.  Szukam płaskiego z nierdzewki, a nie stożkowego z plastiku. Zresztą to na razie takie gdybanie.

Hej, 

akurat wczoraj się też rozglądałem. Jak szukasz płaskiego z nierdzewki to na allegro jest coś takiego: 

http://allegro.pl/garnek-gar-30-litrow-ze-stali-nierdzewnej-i7042025322.html

są też inne rozmiary. Niby to gar, ale jest w miarę szczelny i ma w pokrywce miejsce na rurkę bulgotkę.

Sensowne cenowo rozwiązanie jeśli nie szukacz cct:

Garnek z klamrami, wytrzumuje lekkie ciśnienie więc po zrobieniu kranika możesz nawet wypychać piwo za pomocą co2 nie dekatnując grawitacyjnie:

http://allegro.pl/garnek-30l-z-pokrywa-klamry-gar-do-piwa-zacierania-i7199128999.html

Druga opcja to kegi cornelius 19l, za 2 zapłacisz tyle ile za powyższy garnek i pojemnościowo to będzie to samo a jakby co masz 2 kegi gdybyś w przyszłości chciał rozwinąć browar o wyszynk.

Edited by WiHuRa

Te ten z Włoch ?

Nie, ze Szwajcarii.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A podesłał byś linka do sklepu ?

To nie sklep. Gościu ma do sprzedania używkę, 3 x użyta i zastanawiam sie czy warto.. a po ile te włoskie latają?

W polsce widzialem takie po 1048zl netto
Szwajcar chce ok 900zl brutto a po ile te wloskie?

Teraz, Fabian Bielinski napisał:

A jak i czy pozbywasz się " cementu" w trakcie fermentacji?

Używam 2 zbiorników, burzliwa w jednym,  cicha w drugim, tak samo jak to ma się w przypadku zwykłych wiaderek.

Obecnie używam nierdzewki do leżakowania i na cichą z chmielem, burzliwą przeprowadzam w 70l beczce.

70 l beczki chyba nie włożysz do lodówki

Używam 2 zbiorników, burzliwa w jednym,  cicha w drugim, tak samo jak to ma się w przypadku zwykłych wiaderek.
Obecnie używam nierdzewki do leżakowania i na cichą z chmielem, burzliwą przeprowadzam w 70l beczce.

Fermentor który zalinkowałem jest także dostępny w wersji 25l, ale z wymiarów podanych na stronie wynika, że ma on 30 l objętości całkowitej. W sumie na warki 20-22 litry wystarczy, a kosztuje o 80 zł mniej, a w de cena jeszcze niższa, bo w przeliczeniu wychodzi 400 pln. Pytanie, czy miał ktoś z nim do czynienia. Jak z jakością.

6 godzin temu, Fabian Bielinski napisał:

70 l beczki chyba nie włożysz do lodówki emoji848.pngemoji4.png

Mieści się ;)

20180416_180708.jpg

Klarstein wyglądają dobrze, zaletą jest to że wszystko już w komplecie - kran, rurka itp.

Jest jeden minus tych wszystkich garnków - odbierają szczęście oglądania fermentacji w przezroczystym wiadrze