Skocz do zawartości

Pierwsze warzenie, pytanie o recepturę.


burczas

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zebrać składniki do uwarzenia mojej pierwszej warki. 

Otóż, bardzo podszedł Czerny Kozel, lub coś w tym stylu. Czy może zacząć od czegoś innego.

Czy może mi ktoś poradzić jakie składniki będę potrzebował?

Proszę o poradę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz robić brewkit, ekstrakty, czy zacierać. Kozel to lager troche za trudny na pierwszą warkę. Zacznij od górnej fermentacji. Jakieś Pale Ale na przykład zrób. Ale zacznij od lektury tego. https://www.wiki.piwo.org/Strona_główna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwsza warka to polecam z brewkita typu Coopers.  Opanujesz procesy typu fermentacja i butelkowanie. 

Jak chcesz zacierać,  to na początek polecam 4kg słodu pilznenskiego, kilo Monachijskiego typu 2, 40g chmielu marynka , 20 lubelskiego. Drożdże safbrew33.  Zacieranie w 67C przez godzinę. Chmielenie marynka na 60min gotowania, Lubelski na 15min. Wyjdzie Ci piwo jasne pełne. 

Cerny kozel to schwarzbier, nieco wyższa szkoła jazdy.

Receptury masz tutaj :

https://www.piwo.org/forums/topic/7049-schwarzbier-receptura/

Ale to piwo dolnej fermentacji,  wymaga trochę wprawy,  lepiej zacząć od czegoś innego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego brew kit'a coopers REAL ALE zrobiłem (czekam aż dojrzeje) , w niedzielę będę robił brewkit coopers Canadian Blonde.

Ale chcę zacząć coś co od A do Z zrobił bym sam. Ale też coś co by mi podeszło w smaku. Powiem szczerze, poczytałem forum przepisy ale to mi smaku nie kojarzy. Dlatego zapytałem coś podobnego w do tego Czarnego Kozla. W nim jest chyba nuta karmelowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, burczas napisał:

Otóż, bardzo podszedł Czerny Kozel, lub coś w tym stylu.

Powiem Ci, że miałem podobnie. Dwa brewkity a potem chciałem czeskie ciemne bliskie Novopackiego tmavego.

Zrobiłem zasyp jak na tmave ale puściłem na US-05. Teraz myślałbym nad szczepem california lager edit: albo jakimkolwiek innym, który dałby w miarę neutralny profil w temperaturach jakie mogę osiągnąć.

Co jaki czas powtarzam wariacje na temat pierwszej zacieranej warki.

Rzuć okiem  na moje posty:  1, 2.

I powodzenia!

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.