Skocz do zawartości

Cornelius w plenerze, długość węża


DonBeer

Rekomendowane odpowiedzi

Na najbliższą sobotę muszę zakegować piwo w corneliusa, będę wcześniej  niż  impreza jest przewidziana  więc mam obawy że schłodzony keg nie utrzyma temperatury.

Tak więc chce zrobić prowizoryczny jockey box, długi wąż wrzucę do lodówki turystycznej z piwem, pytanie mam jedno, jakiej  długości wąż zastosować? 5 metrów?

Nie mam czasu na eksperymenty z rożnymi długościami  więc proszę o  pomoc kogoś kto  już bawił z wyszynkiem w plenerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Zerknij na mój wątek o mobilnym kegu
https://www.piwo.org/forums/topic/24488-mobilny-keg/

Ja miałem krótki waż ale zrzuciłem ciśnienie przed wyszynkiem. Piwo jest wzburzone i się ogrzewa wiec serwowanie z ciśnienia jak w lodowce może być kłopotem - chociaż pewnie da się policzyć ile taki waż ma mieć.

Ja w lodowce stacjonarnej mam okolo 5m wezyka zdaje się o średnicy 4mm. Z 1-1,2 bara w temp 4C piwo leje się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DonBeer napisał:

Na najbliższą sobotę muszę zakegować piwo w corneliusa, będę wcześniej  niż  impreza jest przewidziana  więc mam obawy że schłodzony keg nie utrzyma temperatury.

Tak więc chce zrobić prowizoryczny jockey box, długi wąż wrzucę do lodówki turystycznej z piwem, pytanie mam jedno, jakiej  długości wąż zastosować? 5 metrów?

Nie mam czasu na eksperymenty z rożnymi długościami  więc proszę o  pomoc kogoś kto  już bawił z wyszynkiem w plenerze.

Ile bedziesz piwo trzymal poza lodowka? I czy bedziesz na miejscu serwowania mial dostep do zimnej wody?

Jak tak to zorganizuj sobie sobie kastre budowlana/beczke, wstaw do niej kega i poprostu co 2-3 godziny zmien wode. 

Jak nie bedzie taki uklad stal na sloncu to powinno spokojonie dzialac. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w tamtym roku na WFDP Jokey box zrobiony z lodówki turystycznej. W środku była chłodnica, zalana zimną wodą i wrzuconymi zamrożonymi wkładami :). Wszystko działało jak trzeba, jednak dużo zachodu z tym było, a że mam kega 9l to w tym roku zdecydowałem się na torbę termoizolacyjną (niedawno była promocja na nie w decathlonie). Co do sedna, cała instalacja miała z jakieś 10m, piwo nalewałem przy około 1,2 bara. Nie wiem jednak jak u Ciebie będzie z wydajnością chłodzenia, bo jednak nierdzewka a wąż to różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.