Skocz do zawartości

Płatki pszenne - gdzie kupić?


coder

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj poszukiwania Wrocław i Leclerc za 2,49 za 0,4 kg niestety jedna firma brak jakiegokolwiek wyboru. Wygrzebane za płatków owsianych domyśliłem się że są po tym że cena na półce była sztuk 5 zostało.... Chyba lepiej na alledrogo zamawiać bo na bielany do oszołoma się nie chce jechać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem, kupuje w młynie za 2,2,czyli połowa z tego co na allegro ,widziałem tam w papierach księgowych książek o tytule "wysyłki allegro",wiec możne sprzedają wysyłkowo,przy okazji są inne rzeczy(owsiane,żytnie,otręby i maki),trze by zadzwonić i zapytać jak to taki problem.

 

"Centrum Zbożowe"

37-716 Orły

ul. Orły 6

 

TEL (16) 6712613

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bioplanet.pl/produkty/produkty-sniadaniowe/platki-pszenne-bio/

 

Widziałem takie w osiedlowym Społemie. Znając ich mają zabójczą marżę, ale warto się zorientować w okolic :) zazwyczaj każdy sklep mający tzw "zdrową żywność" ma płatki pszenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bioplanet.pl/...ki-pszenne-bio/

 

Widziałem takie w osiedlowym Społemie. Znając ich mają zabójczą marżę, ale warto się zorientować w okolic :) zazwyczaj każdy sklep mający tzw "zdrową żywność" ma płatki pszenne :)

Raczej z zabójczą marżą :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Raczej nie odróżnisz jednych od drugich.

Ostatnio robiłam witbiera, gdzie 50% zasypu stanowiły płatki pszeniczne i owsiane teoretycznie niebłyskawiczne. Nie kleikowałam ich wsypałam do gara razem ze słodem, zacier scukrzył się bez większych problemów. Przezornie tylko wydłużyłam czas zacierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio robiłem Wita na płatkach i nie pisało na nich błyskawiczne, założyłem więc że są błyskawiczne i bez kleikowania owych płatków wyszedł bardzo zacny.

Edytowane przez Qxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem dość duże zakupy i nie chciałem paragonu, to "szef" mi policzył kg po złotówce. Być może są na normalnie droższe. Będę tam w tygodniu, to zapytam. Jak coś, to podaję nr telefonu i lokalizację. Jeśli ktoś zdecyduje się na osobistą fatygę, pomogę dojechać:)

Kaszarnia Młyn Gospodarczy Wiesław Lach

 

Przemyśl, ul. Dekerta 11, Tel.: 166785350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A jak jest z otrębami pszennymi - nadają się jako zamiennik dla płatków/pszenicy ? Oraz nawiązując do postu mateosa - jak długo kleikować kaszę mannę (domyślam się że w 60°C) i jaki procent wagowo słodu - 15% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dość duże zakupy----------------------- i "szef" mi policzył kg po złotówce. Być może są na normalnie droższe. Będę tam w tygodniu, to zapytam. Jak coś, to podaję nr telefonu i lokalizację-------------

Nigdy nie pisz, że ktoś bez paragonu sprzedaje lub faktury bo narobisz kłopotu sprzedawcy. Koniecznie zrób edit. Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

pozwole sobie odświeżyć ten wątek:)

zrozujmialem że nie ma większej róznicy między płatkami, otrębami a zwykłą pszenicą, chodzi tylko o obróbkę mechaniczną

wysłałem też dzisiaj siostre po pszenice do miasta (niezła ironia) ponieważ na targu nie sprzedają na kg tylko na worki... ale nie o to chodzi. chodzi o to że w sklepie też nigdzie nie znalazła zwykłej pszenicy tylko orkiszową, i tu moje pytanie: czy mogę ją dosypać do pszeniczniaka?

ogólnie planuje tak:

40-50% pilzenskiego

30%- słodu pszenicznego

trochę mąki

trochę otrębów (chyba że jakimś trafem jeszcze znajde płatki)

i jakby się dało to jeszcze z 10-15% tego orkiszu

co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.