Skocz do zawartości

Płatki pszenne - gdzie kupić?


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Płatki pszenne ma w swojej ofercie firma Sante. Zakładam więc, że należałoby szukać tam gdzie są też inne produkty tej firmy i np. poprosić o ściągnięcie.

właśnie płatki z Sante są dostępne w Lewiatanach, ale nie wiem jaki jest zasięg tych sklepów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie płatki z Sante są dostępne w Lewiatanach, ale nie wiem jaki jest zasięg tych sklepów

Lewiatan jest siecią ogólnopolską, ale... nic z tego nie wynika dla naszego problemu, bo nie mają uzgodnionego asortymentu. Tzn. częściowo mają, ale na pewno nie dotyczy to płatków pszennych Sante. W związku z tym nie ma żadnej gwarancji, że te płatki będą w innym Lewiatanie. Mogą być, ale wcale nie muszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział w jakiejś sieci marketowej płatki pszenne? Źródełko w którym się zaopatrywałem - Piotr i Paweł, wyschło :D

Witaj, jako, że sam szykuję się do Witbiera (wzorując się na Twoich przepisach i wskazówkach ;-) miałem podobny problem. Niestety w żadnym zwykłym spożywczaku ich nie widziałem (a pytałem w kilkunastu), ale bez problemu można je dostać w sklepach ze zdrową żywnością (tam też kupił mi je kolega piwowar), polecam abyś zerknął właśnie tam, widziałem też że można je kupić w niektórych sklepach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dziękuję, udało mi się kupić w jakichś delikatesach, płatki pszenne firmy Sante, niestety prażone, mam nadzieję ze nie wniosą jakichś prażonych posmaków.

ja ich używałam do Witbierów i byłam bardzo zadowolona :D

Swoją drogą w Cieszynie już przynajmniej w 3 różnych sklepach widziałam płatki pszeniczne więc trochę dziwi mnie, że macie problem z ich dostępnością :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą w Cieszynie już przynajmniej w 3 różnych sklepach widziałam płatki pszeniczne więc trochę dziwi mnie, że macie problem z ich dostępnością :D

Dobra pochwalę się - w moim sklepie też są. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Płatki pszenne zniknęły z oferty Sante, na stronie producenta także ich nie ma, odwiedziłem ostatnio PiP, także brak. Są jeszcze jakieś płatki pszenne na rynku ?

 

Ewentualnie w zastępstwie może być kasza manna / płatki orkiszowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Auchan jest dział z produktami dla gastronomii taki mini hurt. W kilogramowych paczkach są błyskawiczne płatki pszenne, jęczmienne i żytnie. Jest również w 2,5 litrowych PETach piwo bodajże Litewskie za ok. 6zł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie użyjecie zwykłej niesłodowanej pszenicy? Zrobiłem Wita wg tradycyjnych proporcji, co daje na 20l:

2,15kg Pils

1,65kg pszenica niesłodowana

0,2kg owies niesłodowany

 

Wyszło mi 11°Blg bez dekokcji, z dekokcją na pewno wydajność byłaby wyższa. Owies doskonale filtruje, nie miałem żadnych problemów, a nawet leciało lepiej niż na zwykłych piwach jęczmiennych. Piwo wyszło lekko pustawe (11°Blg), ale ma wspaniały aromat.

 

Pszenica luzem na targu chyba 1,20 czy 1,40zł/kg, owies pewnie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie użyjecie zwykłej niesłodowanej pszenicy?

 

Chcemy a czasem nie chcemy, ot taki kaprys piwowara :)

 

Tak czy siak chciałem wiedzieć gdzie w ogóle szukać teraz płatków. Akurat w Auchan działu mini hurt nie przeszukałem, dzięki guma77 za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatki pszenne zniknęły z oferty Sante, na stronie producenta także ich nie ma, odwiedziłem ostatnio PiP, także brak. Są jeszcze jakieś płatki pszenne na rynku ?

 

Ewentualnie w zastępstwie może być kasza manna / płatki orkiszowe ?

 

W Carrefour dostępne są płatki orkiszowe błyskawiczne ze Szczytna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Carrefour dostępne są płatki orkiszowe błyskawiczne ze Szczytna.

W Szczytnie robią też zwykłe pszenne błyskawiczne, ale widziałem je tylko w małych sklepach - w hipermarketach nie spotkałem ich nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczytnie robią też zwykłe pszenne błyskawiczne, ale widziałem je tylko w małych sklepach - w hipermarketach nie spotkałem ich nigdy.

W zeszłym roku /1 półrocze/ były stricto pszeniczne w Tesco i Carefour ale chyba do wyczerpania zapasów, teraz w tesco z tej firmy widuję tylko żytnie.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.