Jump to content

Płatki pszenne - gdzie kupić?

coder
 Share

Recommended Posts

Płatki pszenne ma w swojej ofercie firma Sante. Zakładam więc, że należałoby szukać tam gdzie są też inne produkty tej firmy i np. poprosić o ściągnięcie.

właśnie płatki z Sante są dostępne w Lewiatanach, ale nie wiem jaki jest zasięg tych sklepów

właśnie płatki z Sante są dostępne w Lewiatanach, ale nie wiem jaki jest zasięg tych sklepów

Lewiatan jest siecią ogólnopolską, ale... nic z tego nie wynika dla naszego problemu, bo nie mają uzgodnionego asortymentu. Tzn. częściowo mają, ale na pewno nie dotyczy to płatków pszennych Sante. W związku z tym nie ma żadnej gwarancji, że te płatki będą w innym Lewiatanie. Mogą być, ale wcale nie muszą.

Czy ktoś widział w jakiejś sieci marketowej płatki pszenne? Źródełko w którym się zaopatrywałem - Piotr i Paweł, wyschło :D

Witaj, jako, że sam szykuję się do Witbiera (wzorując się na Twoich przepisach i wskazówkach ;-) miałem podobny problem. Niestety w żadnym zwykłym spożywczaku ich nie widziałem (a pytałem w kilkunastu), ale bez problemu można je dostać w sklepach ze zdrową żywnością (tam też kupił mi je kolega piwowar), polecam abyś zerknął właśnie tam, widziałem też że można je kupić w niektórych sklepach internetowych.

• 2 weeks later...
Dziękuję, udało mi się kupić w jakichś delikatesach, płatki pszenne firmy Sante, niestety prażone, mam nadzieję ze nie wniosą jakichś prażonych posmaków.

ja ich używałam do Witbierów i byłam bardzo zadowolona :D

Swoją drogą w Cieszynie już przynajmniej w 3 różnych sklepach widziałam płatki pszeniczne więc trochę dziwi mnie, że macie problem z ich dostępnością :D

Swoją drogą w Cieszynie już przynajmniej w 3 różnych sklepach widziałam płatki pszeniczne więc trochę dziwi mnie, że macie problem z ich dostępnością :D

Dobra pochwalę się - w moim sklepie też są. :D

• 4 years later...

Płatki pszenne zniknęły z oferty Sante, na stronie producenta także ich nie ma, odwiedziłem ostatnio PiP, także brak. Są jeszcze jakieś płatki pszenne na rynku ?

Ewentualnie w zastępstwie może być kasza manna / płatki orkiszowe ?

W Auchan jest dział z produktami dla gastronomii taki mini hurt. W kilogramowych paczkach są błyskawiczne płatki pszenne, jęczmienne i żytnie. Jest również w 2,5 litrowych PETach piwo bodajże Litewskie za ok. 6zł. ;)

Dlaczego nie użyjecie zwykłej niesłodowanej pszenicy? Zrobiłem Wita wg tradycyjnych proporcji, co daje na 20l:

2,15kg Pils

1,65kg pszenica niesłodowana

0,2kg owies niesłodowany

Wyszło mi 11°Blg bez dekokcji, z dekokcją na pewno wydajność byłaby wyższa. Owies doskonale filtruje, nie miałem żadnych problemów, a nawet leciało lepiej niż na zwykłych piwach jęczmiennych. Piwo wyszło lekko pustawe (11°Blg), ale ma wspaniały aromat.

Pszenica luzem na targu chyba 1,20 czy 1,40zł/kg, owies pewnie podobnie.

Dlaczego nie użyjecie zwykłej niesłodowanej pszenicy?

Chcemy a czasem nie chcemy, ot taki kaprys piwowara :)

Tak czy siak chciałem wiedzieć gdzie w ogóle szukać teraz płatków. Akurat w Auchan działu mini hurt nie przeszukałem, dzięki guma77 za info.

Płatki pszenne zniknęły z oferty Sante, na stronie producenta także ich nie ma, odwiedziłem ostatnio PiP, także brak. Są jeszcze jakieś płatki pszenne na rynku ?

Ewentualnie w zastępstwie może być kasza manna / płatki orkiszowe ?

W Carrefour dostępne są płatki orkiszowe błyskawiczne ze Szczytna.

W Carrefour dostępne są płatki orkiszowe błyskawiczne ze Szczytna.

W Szczytnie robią też zwykłe pszenne błyskawiczne, ale widziałem je tylko w małych sklepach - w hipermarketach nie spotkałem ich nigdy.

W Szczytnie robią też zwykłe pszenne błyskawiczne, ale widziałem je tylko w małych sklepach - w hipermarketach nie spotkałem ich nigdy.

W zeszłym roku /1 półrocze/ były stricto pszeniczne w Tesco i Carefour ale chyba do wyczerpania zapasów, teraz w tesco z tej firmy widuję tylko żytnie.

Edited by josefik

• 3 weeks later...