Skocz do zawartości

Śrutowanie


Berger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, macie jakąś stronkę piwowarska co można zamówić grubo ześrutowany słód lub jest możliwość wybrania sposobu? Nie mam śrutownika a potrzebuje grubo ześrutowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Berger napisał:

potrzebuje grubo ześrutowany

Napisz może do swojego najczęściej wybieranego sklepu z pytaniem o to jak mają ustawioną szczelinę i ew. poproś o jej zwiększenie. Może pójdą na taki dil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, macie jakąś stronkę piwowarska co można zamówić grubo ześrutowany słód lub jest możliwość wybrania sposobu? Nie mam śrutownika a potrzebuje grubo ześrutowany.

Kupiłeś Coobrę CB3, zgodnie z zamiarem? :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Berger said:

tak :) we wtorek bedzie

tak

Polecam przy zacieraniu w koszu przesypać ześrutowany słód do miski, zatrzasnąć miska. u góry zostaje prawie sama łuska, którą sypiemy najpierw. I tak w kółko. Bardziej maczna część idzie na górę, na dole kosza zostaje warstwa łuski, której staramy się nie ruszać przy mieszaniu. Ułatwia to filtrację i poprawia przepływ brzeczki. Mniej śmieci dostaje się też pod kosz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jankasper napisał:

Polecam przy zacieraniu w koszu przesypać ześrutowany słód do miski, zatrzasnąć miska. u góry zostaje prawie sama łuska, którą sypiemy najpierw. I tak w kółko. Bardziej maczna część idzie na górę, na dole kosza zostaje warstwa łuski, której staramy się nie ruszać przy mieszaniu. Ułatwia to filtrację i poprawia przepływ brzeczki. Mniej śmieci dostaje się też pod kosz. 

dzieki :) kazda rada sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2018 o 15:32, PiotrST napisał:


A siatkę na dno i hopstopper zamówiłeś czy będziesz próbował na „ustawieniach fabrycznych”?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zobacze na fabrycznych jak pojdzie a potem moze zamowie od lewatywa8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Berger said:

Nie wplywa na smak piwa? Łuske wrzucac przed dodaniem słodu i zacieraniem tak? pomyśle

sypiesz prosto do zacieru. Sklepowe łuski z ryżu i gryki nie wpływają na smak piwa. A poprawiają wysładznie i obieg wody w zacierze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎05‎-‎30 o 10:25, Berger napisał:

Witam, macie jakąś stronkę piwowarska co można zamówić grubo ześrutowany słód lub jest możliwość wybrania sposobu? Nie mam śrutownika a potrzebuje grubo ześrutowany.

Polecam jako użytkownik Coobry http://www.spiritferm.biz/.

 Śrutowanie na wilgotno. Łuska zostaje cała co powoduje, że filtracja i wysładzanie nie stwarza problemów.

Kupuje już tylko u nich i skończyły się problemy z zatkaną pompką czy zastopowanym wysładzaniem.

Mega spadku BLG też jakoś nie zanotowałem.

Edytowane przez Łyskacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mrmrooz napisał:

@Łyskacz - a kupujesz zestawy czy też same słody i śrutują pod Cobrę?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Najczęściej kupuje zestawy ale zdarzało mi się kupować słody oddzielnie tylko dla pewności zadzwoń do nich przed zakupem i powiedz, że potrzebujesz śrutowanie pod coobrę. A tak w ogóle to możesz podjechać (widzę że z Wawy jesteś) i śrutowanie masz na poczekaniu. Można miło pogawędzić bo to kontaktowe chłopaki ;)

Aders: Centrum domowych alkoholi ul. Kołowa 46 Warszawa

Edytowane przez Łyskacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia ‎2018‎-‎06‎-‎07 o 10:26, Łyskacz napisał:

Polecam jako użytkownik Coobry http://www.spiritferm.biz/.

 Śrutowanie na wilgotno. Łuska zostaje cała co powoduje, że filtracja i wysładzanie nie stwarza problemów.

Kupuje już tylko u nich i skończyły się problemy z zatkaną pompką czy zastopowanym wysładzaniem.

Mega spadku BLG też jakoś nie zanotowałem.

Zastanawiam się nad przechowywaniem. Czy śrutowanie "na wilgotno" nie ogranicza możliwości przechowywania ześrutowanego słodu... Czy taka metoda nie wymusza zamawiania mniejszych porcji pod konkretną warkę? Nie wiem jaki jest stopień wilgotności i jego wpływ, ale zastanawia mnie ten problem. Czy macie jakieś doświadczenia/przemyślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.