Skocz do zawartości

Dodatek glukozy podczas cichej fermentacji


anteks

Rekomendowane odpowiedzi

Btw ostatnio zrobiłem angielskiego portera, który miał 15°Blg i na cichej dodałem 2 kg glukozy co by taka kopaczka wyszła :beer:

Piwo smakuje jak piwo z wódką a kopie niemiłosiernie :)

Na cichej ??

Dori

Wydzieliłam z wątku http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?pid=48562#p48562

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Piwo zeszło do 4,5 °Blg dodałem glukozę i po kilku godzinach ładna pianka się zrobiła.

Na cichej temu bo pomyślałem że drożdże będą po rozgrzewce :)

To jest błąd? Piwo ostatecznie ma 9,2 %

Po co robić cichą jeśli znowu robisz fermentacje ?

Dlaczego rozgrzewasz drożdże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co chciałeś osiągnąć, ale to chyba zły pomysł. Drożdże na cichej mają się wyciszyć i opaść na dno. Ty je tak rozkręciłeś, że może zrobisz po 14 dniach drugą cichą.

 

Cel został osiągnięty - bimber robi się inaczej.

Edytowane przez wena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłeś że dodałeś po burzliwej bo jakbyś dał wcześniej to stężenie cukrów było by za duże. Przykład np. wino to dosładza się kilkakrotnie czasami żeby nie zrobić syropu gdzie drożdże po prostu nie fermentują! :)

Chwalisz za błędy, bo tym jest dodawanie cukrów po przelaniu do drugiego fermentatora, czyli kontynuowaniu burzliwej w 2 fermentatorze (na pewno nie jest to cicha). W drugim fermentatorze znajduje się już znacznie mniej drożdży i w skrajnych przypadkach mogą nie poradzić sobie z dodanym cukrem. Jeżeli już ktoś decyduje się dodać cukier, to przed zadaniem drożdży przy ekstrakcie początkowym do 20 Blg, przy większym Blg po kilku dniach burzliwej (czyli tak jak się to robi w winiarstwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browary dodają syrop glukozowo fruktozowy to teoretycznie lepsza glukoza żeby % nabić. A tak teoretycznie to jak chciałbym 10l zwiększyć o 1% to ile glukozy krystalicznej musiałbym dodać w gramach? Bo powiedzmy od takiej proporcji łatwo było by obliczyć ile % i ile litrów można "wzbogacić" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.