Skocz do zawartości
Berger

Kocioł Coobra CB3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam pytanie ktos posiada ten oto kociol zacierno-warzelny planuje zakup i chcialbym sie dowiedzieć jak z uzytkowaniem tego sprzetu? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również poważnie biorę pod uwagę zakup CB3. Chętnie zapoznam się z wszelkimi uwagami, choć spodziewam się, że spostrzeżenia użytkowników będą podobne do tych odnoszących się do poprzedniego modelu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam dołączyć do grupy na fb. Powinniście znaleźć tam odpowiedz na większość pytań. Jak nie to pytajcie aecfff24bd2b7420de3a9b497702ee9a.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O.o dzieki :) juz jestem podjarany chyba kupie w ciemno :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

ja posiadam ten gar od ok 2tyg, jednak zdążyłem uwarzyć na nim tylko 1 warke . Ogólnie bardzo fajna sprawa bo pomimo ze zapomniałem wkręcić hopstopper i musiałem specjalnie wstrzymać zacieranie zęby go tam zamontować i 30 min whirlpoola zamknąłem się bez sprzątanie w 4,5h. Co do wydajności to mam niestety śrutownik Biowin i jak każdy wie ma on krzywe tarcze przez co nie da się ześrutować grubo słodu – spowodowało to 2 rzeczy – wydajność na poziomie ok 80 % i zapchanie hopstopper. Co do tego drugiego utworzył się na nim twardy nalot najprawdopodobniej z ‘mąki’ od słodu i musiałem do fermentora brzeczkę zlewać góra (co mi w niczym nie przeszkadzało). Dolny obieg nie spowodował przypalenia się zacieru, całość miałem ustawiana na 2kw.

Jedyne co naprawdę przeszkadza to czyszczenie pompy. Jest ona zabudowana, ciężko się do niej dostać i ja wykręcić, całość czyszczenia wyniosła u mnie ok 15-20 min wiec całkiem sporo. Jeśli miałbym to robić w trakcie warzenia to by był problem.

Sorry za błędy / styl, ale pisze na szybko z pracy. Jeśli macie jakieś konkretne pytania proszę pisać.

Ps. Miałem hopstopper i siatkę od kolegi lewatywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi