Skocz do zawartości

Tuleja do kranu - pytanie o dostępność


Alexy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam do Was pytanie. Posiadam 3 krany z Aliexpress (link), które sprawują się bardzo dobrze, z małym ale... Same krany są z nierdzewki, ale tuleja wykonana jest z chromowanego zdaje się mosiądzu. Problem jaki mam to lekki metaliczny posmak piwa gdy nalawem z kranu po dłuższej przerwie - bo od środka chromu już ni ma.

 

Potrzebuję wymienić te tuleje na wykonane z nierdzewki. Widziałem takie coś w sklepach z US ale nie chcę płacić za dostawę zza oceanu. 
Orientujecie się czy jest to: a) do dostania towar w PL oraz b) czy średnice/gwinty są ustandaryzowane? Moje krany to teoretycznie klon Perlicka, więc mam nadzieję, że chińczyk zrobił wierną kopię, także jak idzie o wymiarowanie :) Załączam wygląd tulejek, które mam na kranach.

 

Dzięki za pomoc!

IMG_6137.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alexy jesteś pewien, że masz to właśnie z tej mosiężnej końcówki? Używam kranów celli, są wykonane w całości z chromowanego mosiądzu i nie mam żadnej metaliczności. Za to używam butelek pet donrozlewu z kega wynalazku co się nazywa 'carbonation cap'. Wykonany jest w teorii ze stali 304. Ale jak popsika się go starsanem, to wtedy szybko pojawia się aromat żelaza. Może zrób test właśnie na korpusie Twojego kranu. Zalej piwem i potrzymaj chwilę. Jak będzie woniło to będziesz miał odpowiedź.

 

Jakiś czas temu widziałem na którymś z forum, że ktoś szukał dzwigni/popychacza (dokręcona jest do niej rączka, a główka popycha zawór w kranie), bo mu przeżarło. Był to właśnie chiński kran i ta część była wykonana z czegoś co nie było stałą nierdzewną. Może to też być przyczyną jonow żelaza w piwe. Najlepiej rozkręć kran i sprawdż.

Edytowane przez Daniel()
Literówki i korekta po autokorekekcue telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! Canna uwaga. Krany w środku wyglądają bardzo dobrze, ale zrobię taki test jak piszesz. Wrzucę elementy kranu do jakiegoś lekkiego lagera i zobaczę po kilku h czy pojawia się metalicznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thanks Bret for your nice offer to help! I've managed in the meantime to order shanks from the UK shop with very reasonable DPD delivery price to Poland.

 

Daniel - I've soaked disassemled tap (without a shank) in pilsner and I do not taste any matallic off flavor. It must be coming from shanks then...

Edytowane przez Alexy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.