Skocz do zawartości

Festiwal Piwowarów Domowych - zaszczep (w) sobie bakcyla


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to było stanowisko które wpisywało się w nazwę "Festiwal piwowarów domowych" od początku do końca. Uważam, że stanowiska pod tytułem spotkaj się ze specjalistą powinny być wyżej stawiane na kolejnych festiwalach, bo chyba o to chodzi w konferencji dla piwowarów domowych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Daniel() napisał:

Jutro jak znajdę czas to zrobię podsumowanie. Spisałem kilka pytań ciekawych i często powtarzających się. Miałem dużo pytań o drożdże suche. Dużo ciepłych słów. Nawet jedno wyznanie miłości, ale wydaje nie że niezbyt szczere, bo ten Pan to wszystkim mówił. Przez moje stanowisko przewinęło się ponad 50 osób wiem,  bo rękawiczki mi zeszły wszystkie tak samo jak maseczki i probówki. Potem pewnie drugie tyle. Ale wtedy już były tylko suche rozmowy bo skończyło mi się dosłownie wszystko.

Takie akcje powinny być cenione ponieważ coś wnoszą do całego środowiska, a nie kolejne opowieści w piwowarze ze ktoś gdzieś pojechał i wypił dobre piwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kurczakowski napisał:

Ja się załapałem mam fiolkę z drożdzami, ile ta fiolka może leżeć w lodówce bo starter mogę zrobić dopiero za jakieś 10 dni?

Myślę, że około miesiąca może do dwóch w lodówce wytrzyma. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Pamiętaj starter 3 stopniowy. Za chwilę dopisze to do strony do której prowadzi QR kod. I pamiętaj jak się umawialiśmy. Dalsza propagacja na własne ryzyko. Warunki jakie mieliśmy były jakie widziałeś :), do sanitarnych nie należały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Daniel() za możliwość zrewidowania tego co nauczyłem się z Twoich poradników - jak zawsze okazuje się że można poprawić kilka szczegółów :)
Daniel miał chyba najbardziej "zarobione" stoisko na festiwalu - o 18 poszedłem kupić mu coś do jedzenia, zaś gdy wróciłem na stoisko o 20:30 ten dopiero zaczynał jeść przyniesione przeze mnie wcześniej kanapki :D

Zgadzam się z opinią @Pan Łyżwa że to stoisko najbardziej wpisywało się w hasło "festiwal piwowarów domowych". Nie ma nic bardziej "piwowarsko - domowego" niż warsztat prowadzony przez pasjonata który siłą własnych środków i doświadczenia podpowiada jak poprawić jakość swoich piw, w tym przypadku przez mądre przechowywanie oraz propagację drożdży płynnych. 

Czapka z głowy - chociaż z Danielem widuję się okazjonalnie to z każdego spotkania wynoszę wiele cennej wiedzy. Bardzo dobra robota, tak trzymać - będę przychylał się opinii byś założył własnego bloga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Daniel(), udało się rozpropagować drożdże które dostałem od Ciebie na festiwalu, będzie na nich IPKA.

Podwójny starter najpierw 150 ml, i dalej ten co widać na fotce.

W zapachu drożdże i lekki kwasek mam nadzieję, że wszystko ok.

36524114_2112034638868395_4411230939716255744_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kurczakowski powiem Ci, że kveiki kochają underpitching. Ostatnio użyłem startera 50ml do zaszczepienia 20l brzeczki 7.5Blg. Trzymałem na pasie grzewczym w 35 stopniach. Lag wyniósł poniżej 8 godzin. Po 48 godzinach już skończyły wiekszosc pracy. Produkcja estrów zauważalnie większa.

Również cechą charakterystyczną jest produkcja bardziej kwaśnego piwa. Może źle obstawiam, ale dodatkowe obniżenie pH to ich obrona przed niektórymi bakteriami (strzelam, bo nigdzie tego nie doczytałem). W efekcie piwa są bardzo pijalne. Podczas festiwalu sprawdzałem czystość otoczenia przy lampce. Otwierałem 3 razy na kilkanaście sekund szalkę Petriego. Nie było tak źle, tylko 3 spoty na szalce. Dwa pleśń, jeden jakieś bakterie. Zatem spora szansa że będzie dobrze. Mam też informacje od niecierpliwych, że już próbowali pierwsze jeszcze nienagazowane butelki i są zadowoleni z efektów i niecodziennego smaku, bo o czystym profilu nie można tutaj mówić.

Edytowane przez Daniel()
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.