Skocz do zawartości

Jak rozpoznać czy to ekstrakt czy brewkit?


Rekomendowane odpowiedzi

Dość przypadkowo stałem się posiadaczem 2 puszek z ekstraktem/brewkitem, lecz nie mają one etykiet i dlatego mam pytanie jak rozpoznać czy w środku jest brewkit czy ekstrakt słodowy? Czy mogę założyć, że po otwarciu i spróbowaniu ekstrakt będzie słodki, a brewkit będzie mieć goryczkę?

puszka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, buber napisał:

A co jest pod spodem?

Hiszpańska inkwizycja. 

Dnia 15.05.2018 o 19:14, mutombo napisał:

Dość przypadkowo stałem się posiadaczem 2 puszek z ekstraktem/brewkitem, lecz nie mają one etykiet i dlatego mam pytanie jak rozpoznać czy w środku jest brewkit czy ekstrakt słodowy? Czy mogę założyć, że po otwarciu i spróbowaniu ekstrakt będzie słodki, a brewkit będzie mieć goryczkę?

Żeby nie okazało się, że to Grochówka albo Fasolka po bretońsku. W podobnych puszkach sprzedają też karmę dla psów :D Element zaskoczenia zawsze w cenie. 

 

Nie ma totalnie żadnych oznaczeń na puszce? Pod spodem nawet nadruku lekkiego albo daty ważności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma gołe puszki. Dostałem to od znajomego, w firmie której pracuje zostawił to klient który szukał etykieciarki, a na wzór zostawił etykiety z brewkita.

Edytowane przez mutombo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciężko stwierdzić - bez próby organoleptycznej. Rozrób trochę ekstraktu w wodzie i spróbuj. Przy takiej próbie byłoby dobrze jakbyś miał jakiś odnośnik np. rozrobić ekstrakt suchy niechmielony do 10 blg i ten ekstrakt z puszki do tej samej wartości, porównać i sprawdzić, czy jest wyczuwalna goryczka. Innego sposobu nie widzę @sugarsweet daje jakąś tam podpowiedź ale nie wszyscy producenci ekstraktów leją ekstrakt chmielowy.

 

A nie możesz się przez tego znajomego do gościa odezwać? Bo to jedyne rozsądne rozwiązanie, żeby faktycznie stwierdzić co to jest. Jeżeli zostawił etykiety z brewkita to podejrzewałbym ekstrakt nachmielony, bo w jakim innym celu by je zostawiał? XD

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób z tego piwo lekko chmieląc na goryczkę i na aromat (np. 10 IBU) i albo ci wyjdzie lekko goryczkowe (jeśli to ekstrakt niechmielony) albo mocniej ale w granicach rozsądku i pijalności (jeśli brewkit)... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mutombo napisał:

Dzięki za podpowiedzi, skłaniam się ku wersji, że jest to brewkit nachmiele go delikatnie tak jak napisał Jancewicz na ok 10 IBU i na zimno.

 

Jeszcze jedna uwaga, nie rób dwóch puszek na raz bo jeśli to brewkit to jeden przeznaczony jest na +/- 20l piwa (razem z dodatkiem cukru lub ekstraktu niechmielonego). Piwo więc może wyjść przechmielone. Zrób więc jedną niewiadomą puszkę + 1,7kg ekstraktu niechmielonego + chmiel na goryczkę i aromat (10IBU). Znając już efekty tego eksperymentu będziesz już wiedział jak stuningować drugą puszkę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.