Skocz do zawartości

Pierwsza warka z ekstraktów.


wojtasw77

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo fajny pomysł z tą suszarką, u mnie może niezbyt przydatny bo sterylizuje w piekarniku, ale może ktoś z tego skorzysta. Jest tylko jedna płyta z otworami, czy pod spodem jest druga? a jeśli jest jedna to nie ma problemów z przewracaniem się butelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tez z okolic krakowa moze sie wymienimy piwami ?

Nie mam nic przeciwko, tylko muszę zrobić jakieś zapasy bo nie mam czego wymieniać :)

Moja kolejna warka będzie zacierana surowce już kupiłem. Będę warzył STOUT 12°Blg z zestawu HB.

Suszarka ma wymiary 80x70 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dniach refermentacji w butelkach sprawdziłem na jednej butelce czy piwo już ma jakiś gaz. Przy otwieraniu słychać było charakterystyczne "pssyt" przy okazji sprawdziłem smak piwa i muszę powiedzieć, że zaraz po cichej było lepsze pomimo braku nagazowania. Teraz wyraźnie czuć drożdże, ale w instrukcji jest napisane 3-4 tygodnie leżakowania czekam więc cierpliwie ;)

W sobotę planuję zrobić zacieranego STOUT-a z zestawu surowców HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja cierpliwość ma swoje granice, ciekawość wygrała. Otwarłem pierwszą butelkę MOJEGO piwa po tygodniu od zabutelkowania. Piwo jest już trochę nagazowane, ale nie wystarczyło na wysoką pianę. Czuć drożdże, ale w smaku jest bardzo przyjemne. Myślę że za dwa tygodnie nabierze pełni smaku.

Niestety nie udało mi się zacieranie dzisiaj z powodu braku czasu (narodziny dziecka i co za tym idzie "trochę" więcej obowiązków w domu).

Edytowane przez wojtasw77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Piwko jest wyśmienite z każdym dniem coraz lepsze (dokonuje regularnych degustacji) to jest piwo z ekstraktów i jest świetne,aż się boję jak będzie smakowało piwo zacierane :P . Niestety nie mogę znaleźć czasu na zacieranie STOUTA, a surowce czekają i się proszą o zacieranie. Córcia nie pozwala tatusiowi zniknąć na kilka godzin. Wybaczam jej bo ma dopiero 4 tygodnie, aż żal od niej odejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwo z brewkita musi leżeć minimum 2 miesiące, wcześniej czuć drożdże i to mocno,

częste sprawdzanie nie pomaga, tylko się wkurza człek,

i to co piszesz przy zlewaniu na cichą lepiej smakuje niż po krótkim leżakowaniu

daj czas, jak nie jest kwaśne to najlepsze będzie za rok

ostatnio kolega częstował mnie triplem, żytnim i witbierem, które leżakowały koło roku i była rewelka, choć nie każde podeszło smakowo, to wysycenie, głębia, zapach były super, drożdży nie było czuć wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwo z brewkita musi leżeć minimum 2 miesiące, wcześniej czuć drożdże i to mocno,

częste sprawdzanie nie pomaga, tylko się wkurza człek,

i to co piszesz przy zlewaniu na cichą lepiej smakuje niż po krótkim leżakowaniu

daj czas, jak nie jest kwaśne to najlepsze będzie za rok

ostatnio kolega częstował mnie triplem, żytnim i witbierem, które leżakowały koło roku i była rewelka, choć nie każde podeszło smakowo, to wysycenie, głębia, zapach były super, drożdży nie było czuć wcale

Moje piwko nie jest z brewkita tylko z ekstraktów słodowych niechmielonych tak gwoli ścisłości :lol:

A tak wygląda w kuflu:

Edytowane przez wojtasw77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie upajam się smakiem tego co na zdjęciu powyżej. Ciągle myślę nad nazwą mojego browaru, ale nic na razie mi nie przychodzi do głowy. Tak sobie myślę , że po kilku warkach jakiś pomysł wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonsumowałem dzisiaj butelkę mojego piwa po trzech tygodniach od butelkowania i muszę powiedzieć , że bardzo mi smakuje. Mam wrażenie , że bardziej czuć aromat chmielu drożdży już wcale. Piwo jest dobrze nagazowane ma ładny kolor i jest klarowne, tworzy się ładna piana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Gratuluję Wojtasw77 udanego piwka. Jakiej wody użyłeś? Kranówka czy jakaś źródlana? Będę się starał naśladować Twoje sukcesy. Właśnie przymierzam się do swojej pierwszej warki. To jest mój pierwszy post ;D Troszkę już poczytałem. Sprzęt jest już w drodze. Na początku przymierzałem się do Stouta, ale niestety nie ma takowych zestawów ekstraktów. Zacznę więc od ciemnego ale. Mam nadzieję że będzie czarne jak smoła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.