Skocz do zawartości

Kolba-porady.


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Stasiek zakupiłem coś takiego http://dan-chem.com.pl/product_info.php?cPath=1_3_5_35&products_id=50 powinno jutro dojść

cena myślę że jest OK , co najważniejsze ma 2 L pojemności ,więc do starterów w sam raz

jak przyjdzie i będziesz zainteresowany to wrzucę lepsze fotki i powiem ci czy warto zakupić ...pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Miałem już składać zamówienie w labglass, ale poczekam parę dni i sprawdzę jeszcze labosklep, bo tu się powinien udać odbiór osobisty.

Wiktor: jeśli nie będzie mieszadełek w laboskleb to się zgłoszę. Dzięki.

josefik: Ad 1 napisałeś że "posiadasz taką"? Ale którą? Tą z szeroką szyjką bez opisu?

Mam tą "szeroką" ale 2l, kolba ma minimalnie wybrzuszone dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja się w dalszym ciągu nie mogę zdecydować czy kupić kolbę 2l czy wystarczy 1l? Taki mam prozaiczny problem: czy kolba 2l zmieści się mi do szafki? ;):cool:

 

A w ogóle to mogłem zrobić wtedy zamówienie w labglass (czy też w dan-chem), bo niestety strona labosklep dalej nieczynna. A kolba mi by się aktualnie mocno przydała, bo zaskoczyły mnie drożdże (saszetka z przed 15miesięcy napuchła w 3 dni!) i musiałem nastawić starter w dużym słoiku.

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w dalszym ciągu nie mogę zdecydować czy kupić kolbę 2l czy wystarczy 1l? Taki mam prozaiczny problem: czy kolba 2l zmieści się mi do szafki? ;):cool:

 

A w ogóle to mogłem zrobić wtedy zamówienie w labglass (czy też w dan-chem), bo niestety strona labosklep dalej nieczynna. A kolba mi by się aktualnie mocno przydała, bo zaskoczyły mnie drożdże (saszetka z przed 15miesiecy napuchła w 3 dni!) i musiałem nastawić starter w dużym słoiku.

1 litr to nieco mało.

Jak będziesz robił starter z ekstraktu nie zrobisz więcej niż 0,6 bo więcej wykipi.

A cały komfort polega przecież na tym, że wszystko można zrobić bez przelewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam litrową i jest troszkę ciasna jak się wytworzy więcej piany. Kupuj 2l ! Co do słoika to przed wczoraj robiłem dwa startery z czego jeden właśnie w słoiku a raczej we dwóch bo po wygrzaniu gorącą wodą z kranu wlewając wrzątek odskoczyło dno :monster: Kolba to kolba i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litrowa może się nadać w momencie jak masz mieszadło magnetyczne. Do normalnych starterów minimum 2 litry.

Mieszadła jeszcze nie mam, ale magnes z dysku już wyjąłem, więc już niedługo... Mam nadzieję. :monster:

Po tylu głosach za, skłaniam się jednak ku 2litrowej - chyba rzeczywiście łatwiej będzie zamieszać, nie wykipi itp...

Właściwie to hmm... nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie kupić dwie: i 1litrową i 2litrową. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litrowa może się nadać w momencie jak masz mieszadło magnetyczne. Do normalnych starterów minimum 2 litry.

Mieszadła jeszcze nie mam' date=' ale magnes z dysku już wyjąłem, więc już niedługo... Mam nadzieję. :monster:

Po tylu głosach za, skłaniam się jednak ku 2litrowej - chyba rzeczywiście łatwiej będzie zamieszać, nie wykipi itp...

Właściwie to hmm... nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie kupić dwie: i 1litrową i 2litrową. :)[/quote']

Mam i 1L i 2L, używam mieszadła magnetycznego i wyłącznie kolby 2L.

 

2l to niezbędne minimum na warki 20L, przy większych do których się przymierzam, albo przy szczególnie mocnych piwach startery robiłem już 4 litrowe: starter 2L 3 doby, lodówka, dekantacja, uzupełnienie 2L nowe brzeczki, 3 doby.

 

jak ktoś chce litrową to na Zlot mogę przywieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.