Skocz do zawartości

Krajeński Browar Domowy.


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

No to bawię się w odgazowywanie piwa. Zakończenie fermentacji na saisonach przy 3,5 Blg to zdecydowanie za wcześnie. 130 g cukru dodane do 19 litrów piwa i jest zdecydowanie przegazowane. Dziś patentowce otwierałem 3 razy i za każdym razem ładnie strzelało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podano mi cenę spawania kega. Pierwotnie miał być tylko nypel, ale zacząłem się zastanawiać nad odcięciem kołnierza i ponownym wspawaniem. Cena zabawy TIGiem to raptem 20 zł za 10 cm Cięcie liczone osobno.

Chrzanię, dam wspawać tylko nypel, a kołnierz przerobię później spawarką elektryczną i elektrodami do KO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie kurier ze słynnymi fermentorami za 6 zł i w nich był prezent od Shootera 6 butelek gęstw. WB-06, US-05, Saison, Munich lager, Irish ale, Hella bock. Trza będzie warzyć.

To się chłopie sprężaj bo zaraz temperatury pójdą w górę i będziesz z PETami biegać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Warka 22

W stronę pszenicy.

Zasyp:

Pilzneński 8,2 kg

Pszeniczny 2 kg

 

Zacieranie:

Woda 23 l.

 

40oC 10 min.

68oC 40 min.

 

Filtracja 4,5 godziny!!!

 

Nigdy więcej 10 kg słodu w 30 litrowym garnku!! Nigdy!!

Tak samo nigdy więcej 10 kg słodu w fermentorze do filtracji!! Nigdy!!

 

Garnek przypalony, gratisowo odpadł fragment emalii. Jeszcze nie wiem jak duży, przypalenie skutecznie maskuje dno.

W trakcie filtracji wymieniłem oplot na naciętą rurkę. Leciało tak samo. Jakby fermentor miał poważny przerost prostaty.

 

Chmielenie:

Marynka 40 g 60 min.

Lubelski szyszka 20 g 10 min.

 

Drożdże:

Starter z gęstwy WB-06 płukanej ClO2 12ppm przez 1 godzinę.

 

Wyszły 43 litry 12oBlg

Butelkowane 18 kwietnia zeszlo do 3 Blg dodane 200 g cukru

 

Czy tylko mi się wydaje, że przy gotowaniu w kegu taboret powinien mieć wyżej umieszczony palnik?

 

Dałem je na konkurs Dziedzictwo Kulinarne. Smaki regionów. Zajęło pierwsze miejsce w kategorii napojów i nalewek.

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem wrażenie, że dużo słabiej wrze. Ale to może wina wyższego a węższego naczynia.

 

Kurde. Trzeba zainwestować w wymiennik płytowy, pompę i wąż do podpięcia się do kranu. Dźwiganie kega z brzeczką by wrzucić go do taczki przerasta moje możliwości. Niemal poparzyłem sobie twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.