Skocz do zawartości

Coffee milk Stout


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Na jakim etapie powinno dodawać się laktozy do piwa. Z forum wyczytałem, że ok 15 minut przed końcem gotowania. Ja chciałbym dodać laktoze wraz z kawą, czyli przy przelewaniu na cichą chcę zrobić espresso i dodać laktoze. Czy to ma sens, czy ktoś może próbował czegoś takiego i może podzielić się doświadczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SirManiu -> Może nie do końca w temacie Stout't, ale ... ja w tym roku robiłem porter bałtycki i na cichą, wraz z sokiem z wiśni, dodałem do niego. Problemu nie zauważyłem, ale też i nie było tego jakoś znowu dużo. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu.

 

1# Ktoś zauważył różnicę pomiędzy zaparzaniem kawy i dodaniem jej na cichą fermentację a dodaniem jej bez zaparzania?

Zależy mi na poznaniu dokładnie różnicy w tych dwóch sposobach.

 

2# Robusta czy Arabica? Robusta wiem, że może wnieść trochę wyraźnej kwasowości - czy to wychodzi na pierwszy plan w gotowym stoucie (a zwłaszcza Sweet Stout) ?

 

Jeżeli odpowiedzi na moje pytania znajdują się na wiki, proszę mnie odesłać do źródła, a nie krytykować. Ja nie znalazłem. Dziękuję z góry! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rogaty napisał:

odpowiedzi na moje pytania

zachęcam do lektury - mam teraz podobne piwo na fermentacji i dużo mi pomogło, na pewno znajdziesz odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rogaty napisał:

Dołączę się do tematu.

 

1# Ktoś zauważył różnicę pomiędzy zaparzaniem kawy i dodaniem jej na cichą fermentację a dodaniem jej bez zaparzania?

Zależy mi na poznaniu dokładnie różnicy w tych dwóch sposobach.

 

2# Robusta czy Arabica? Robusta wiem, że może wnieść trochę wyraźnej kwasowości - czy to wychodzi na pierwszy plan w gotowym stoucie (a zwłaszcza Sweet Stout) ?

 

Jeżeli odpowiedzi na moje pytania znajdują się na wiki, proszę mnie odesłać do źródła, a nie krytykować. Ja nie znalazłem. Dziękuję z góry! :)

Polecam podzielić na 2 mniejsze fermentory i sprawdzić wpływ obu sposobów. To właśnie jest najlepsze w piwowarstwie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.