Skocz do zawartości

Temperatura refermentacji i leżakowania


verth

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Wczoraj rozlałem swoją pierwszą warkę (górniak 15 blg) do butelek i zniosłem je do piwnicy na refermentację i leżakowanie. W piwnicy panuje temp. 19 'C i jest raczej w miarę stabilna. Wiem, że do refermentacji taka temperatura jest idealna, ale co z leżakowaniem? Ideałem byłoby trzymać piwo pewnie w 6'C, ale ja niestety nie mam takich możliwości. W mieszkaniu upał, w lodówce brak miejsca, a w styropianowym pudle do fermentacji przecież trzymał piwa nie będę.

 

Czy temperatura 19'C czy powiedzmy w lato w upały jakieś 21'C będzie odpowiednia do leżakowania piwa, czy raczej mam szukać jakiegoś poniemieckiego bunkra w okolicy?

Edytowane przez verth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 stopni, to znowu nie taki ideał, bo fermentacja nieco podniesie Ci temperaturę, ale tragedii też nie ma. Optymalnie byłoby mieć mniej, ale ja miewałem w upały około 20 stopni i nie przekładało się to negatywnie na piwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do refermentacji 19°C ok, nawet jeszcze trochę wyższa byłaby dobra, do leżakowania jak nic innego nie masz to musi Ci wystarczyć ;) ale  to nie jest optymalna temperatura do wielomiesięcznego leżakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JanuszMyszyński napisał:

19 stopni, to znowu nie taki ideał, bo fermentacja nieco podniesie Ci temperaturę

Kolega chyba raczej pyta w kontekście refermentacji i leżakowania, nie samej fermentacji. 

 

19 stopni na refermentację jest ok, niektórzy nawet zalecają nieco wyżej żeby zachęcić drożdże do pobudki i dojedzenia cukrów w butelkach. Mówię tu o wstępnej refermentacji która powinna trwać od około 1 do 2 tygodni w temp pokojowych właśnie. Jeżeli piwka mają być spite w miarę szybko, te 19 stopni to też nie znowu taka najgorsza temperatura na przechowywanie, ale na dłuższy leżak zaleca się o wiele niższe temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.