Skocz do zawartości

Szybka metoda ponownego pakowania chmielu w torebkach z wykorzystaniem oryginalnego opakowania - tutorial.


tomitomi13

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Joosto napisał:

A temperatura z żelazka kontra chmiel ?

 

Nie ma wpływu. Zelazko przenosi cieplo bardzo punktowo.

5 minut temu, Joosto napisał:

Nie prościej zapakować już otwarte opakowanie do woreczka strunowego ?

Niby tak... ale trzeba to przesypać, a chmiel się do torebek czepia... i trzeba to później podpisać.... nazwa, rok, AA%, zbiór, kraj pochodzenia... etc... Poza tym wierzę mocno w RECYKLING i oszczędność opakowań! :)

Edytowane przez tomitomi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę w Twoje dobre intencje, ale odnoszę wrażenie że za bardzo sobie utrudniasz próbując ułatwić :)

Rozcięty woreczek MET po częściowym użyciu granulatu:

opcja jeden - zawijam wokół własnej osi, zakładam gumkę recepturkę, ładuję do woreczka strunowego

opcja dwa - rozcięcie zaklejam taśmą samoprzylepną i ładuję do woreczka strunowego

W obu przypadkach nic nie trzeba podpisywać.

 

Edytowane przez Joosto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podstawowa zaleta 30g opakowań chmielu z Browamatora, to że są 30g ;) co spowodowało, że pomijając chmiel stricte na goryczkę, to resztę receptury tak układam aby zużycie chmielu było wielokrotnością 30g, co też polecam przy tych woreczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, xcynix napisał:

Pakowarka próżniowa przydaje się do rożnych rzeczy w kuchni a zupełnie pobocznie możesz jej użyć do odsysania i zamykania tych torebek

I jest to szybka metoda :)

 

Domowa zgrzewarka próżniowa potrzebuje woreczków z folii moletowanej inaczejnie odessie powietrza. Ale oczywiście spoko je potrafi zgrzać (wiem bo sam tak zamykam torebki z chmielem).

Edytowane przez wariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2018 o 15:20, Joosto napisał:

Wierzę w Twoje dobre intencje, ale odnoszę wrażenie że za bardzo sobie utrudniasz próbując ułatwić :)

Rozcięty woreczek MET po częściowym użyciu granulatu:

opcja jeden - zawijam wokół własnej osi, zakładam gumkę recepturkę, ładuję do woreczka strunowego

opcja dwa - rozcięcie zaklejam taśmą samoprzylepną i ładuję do woreczka strunowego

W obu przypadkach nic nie trzeba podpisywać.

PRAWDA, można, czemu nie.

21 godzin temu, xcynix napisał:

Pakowarka próżniowa przydaje się do rożnych rzeczy w kuchni a zupełnie pobocznie możesz jej użyć do odsysania i zamykania tych torebek

I jest to szybka metoda :)

PRAWDA, można, czemu nie.

 

PS.

Każdy ma swoje metody, ja chciałem się podzielić tą... bo nie wszyscy zapewne zdają sobie z takiej możliwości sprawę.

Ładnie opisuje podejście do zagadnienia zwrot:

"Dyskusja na temat wyższości kury nad jajkiem". No ale po to są przecież fora, by dzielić się wiedzą doświadczeniem i pomysłami. I każda koncepcja ma rację bytu o ile są chętni by ją stosować.

 

PS II.

Mój przyjaciel stosuje tego bardziej hardkorową wersję stwierdzenia "Dyskusja na temat wyższości kury nad jajkiem".

Zaznaczam, że nie mam zamiaru nikogo urazić,...  uważam je po prostu je za megaprzezabawne:

"Jeden lubi jak mu nogi śmierdzą a inny jak mu cyganie graja :)".

Miłego!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wariat napisał:

Domowa zgrzewarka próżniowa potrzebuje woreczków z folii moletowanej inaczejnie odessie powietrza. Ale oczywiście spoko je potrafi zgrzać (wiem bo sam tak zamykam torebki z chmielem).

praktyka sugeruje mi że jednak odessie

ok nie tak jak na folii moletowanej żeby zgniotło zawartość ale daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, xcynix napisał:

praktyka sugeruje mi że jednak odessie

ok nie tak jak na folii moletowanej żeby zgniotło zawartość ale daje radę :)

To może masz lepszą zgrzewarkę, moja ni cholery. Trochę się udaje jeśli się przekręci woreczek tak żeby poprzedni spaw był po środku nowego, ale też nie za dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.