Skocz do zawartości

Majówkowy plan


pumba22216

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Z racji warzenia w innym miejscu niż mieszkam na co dzień, to chciałbym weekend majowy wykorzystać maksymalnie. Postanowiłem 1 dnia wolnego nastawić jakiegoś light lager/pils max 7 blg i zlać go po tygodniu do plastików. Raczej bez dodatku cukru na refermentację, żeby dofermentowało pozostałe resztki, ewentualnie odrobinę dodać. Na pozostałej gęstwie planuję nastawić koźlaka. 

Proszę o ocenę pomysłu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pumba22216 napisał:

Proszę o ocenę pomysłu.

Nie mam doświadczenia w warzeniu tak lekkich lagerów, ale plan wydaje mi się mało sensowny/ zbyt optymistyczny/ nierealny. kuriozalny.

Nawet jeśli mowa o ale, może być trudno - no chyba, że użyjesz szybkich drożdży jak chwalone na forum i czacie omega hothead (jeden z kolegów wspominał o 3 dniach pełnej i skutecznej fermentacji - @Maciejeq?).

Jakie masz drożdże i jakie warunki temperaturowe?

 

6 minut temu, elninio napisał:

Po tygodniu już raczej nic nie zostanie do dojadania z 7 blg

A jakie masz doświadczenie z lagerami? Jak startowały Ci np. czeskie desitki?

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pumba22216 napisał:

Co do lagera to nie nastawiam się na efekt wow. Bardziej myślę o nim jako przygotówce gęstwy do koźlaka. A i on myślę że zamiast wody na lato ujdzie. 

Jeszcze raz: jakie masz drożdże, jakie masz temperatury w fermentowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zasada napisał:

 

Nawet jeśli mowa o ale, może być trudno - no chyba, że użyjesz szybkich drożdży jak chwalone na forum i czacie omega hothead (jeden z kolegów wspominał o 3 dniach pełnej i skutecznej fermentacji - @Maciejeq?).

image.png.14066b47e1c046a27016cce56d58a7e9.png

HH są szybkie, tak wyglądało wiadro po 16h od zadania drożdży do brzeczki, jednakże ja nie odważyłbym się pić piwa po 3 dniach fermentacji, nawet nimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Maciejeq napisał:

image.png.14066b47e1c046a27016cce56d58a7e9.png

HH są szybkie, tak wyglądało wiadro po 16h od zadania drożdży do brzeczki, jednakże ja nie odważyłbym się pić piwa po 3 dniach fermentacji, nawet nimi :)

Po jakim czasie piwo było pijalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majlosz napisał:

Po jakim czasie piwo było pijalne?

Ze względu na brak czasu zabutelkowałem je po 26 dniach fermentacji, także jeśli chodzi o to jak szybko się ono ułożyło (czyli w pełni zakończyło fermentację, sprzątanie itd.) - nie jestem w stanie powiedzieć. Pewnie po 14 dniach było już w zasadzie po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.