Skocz do zawartości

Refermentacja a drożdże o średnim odfermentowaniu


Effa_Panda

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Warzę właśnie swoje pierwsze piwko jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie bo zacząłem od eksperymentów ale pachnie nie najgorzej. Chciałbym zastosować refermentację w butelce za pomocą czeskich cukierków. Brzeczka wystartowała z pułapu 10 st. blg na drożdżach S-04. Obawiam się granatów ponieważ przeczytałem że ten szczep drożdży pozostawia niestrawione cukry w tej sytuacji nie wiem czy nie zastosować mniejszej części surowca do refermentacji. Proszę o poradę z góry dzięki.

Edytowane przez Effa_Panda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli drożdże zjadły wszystko co są w stanie zjeść (czyli prawidłowo odfermentowały) to surowca do refermentacji nie dajesz mniej tylko tyle ile trzeba. Skoro drożdże we wiadrze czegoś nie dojadły to w butelkach też nie powinny.

Najważniejsze jest to abyś był pewny, że fermentacja się zakończyła (na koniec fermentacji podnieś temp.). Ile już to piwo Ci fermentuje i w jakich temperaturach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Effa_Panda napisał:

byłem przekonany że im temperatura fermentacji bliższa optimum tym lepiej ^^

co masz na myśli pisząc optimum?

1 minutę temu, Effa_Panda napisał:

piwo od otoczenia jest zatem chłodniejsze tak?

odwrotnie... a podczas fermentacji burzliwej o kilka stopni cieplejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2018 o 12:50, Effa_Panda napisał:

Od Niedzieli wieczór, a mamy piątek rano w temperaturze 19-21 stopni.

@edit: po cukierku na butelkę? mają 3g i tyle mi wiadomo na ich temat

Ale te cukierki to oprócz cukru zawierają mnóstwo "chemii", a i sam cukier jest różny... Niby przefermentuje ale... tylko część fermentowalna. Na pewno chcesz w to brnąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Effa_Panda napisał:

^^ a jakiej chemii?

Sam nie znasz skladu cukierkow, a wymagasz zeby inni cokolwiek o nich wiedzieli ;) Fakt jest taki, ze moze tam byc pelno gowna od barwnikow mniej lub bardziej naturalnych, po slodziki, utrwalacze smaku itp. Te mityczne cukierki masz bez opakowania, skladu itd.? Znalazles je w foliowym woreczku na strychu czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.