Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Piwny turysta]Thanda Tau Brewery z okolic Warden

Recommended Posts

Co prawda kocham podróżować, a jeszcze chętnej jeździć autem, to chyba zmorą każdego kierowcy jest pokonywanie długich tras, które nie wiedzieć czemu, wiją się najczęściej przez bardzo monotonny krajobraz. Nie dość, że taka trasa dłuży się niemiłosiernie, to na dodatek łatwo wpaść znużenie a co gorsza w senność. Na całe szczęście w RPA istnieją cudowne stanice, które dadzą kierowcy ukojenie po trudach podróży. Jednak nie tak dawno temu, bo w lipcu 2017 roku, poszli tam o krok dalej….

DSC08963
  Zapraszam was na pustkowie ciągnące się wzdłuż południowo-afrykańskiej autostrady A3, łączącej Johannesburg z nadmorskim Durbanem. To właśnie tam, z dala od skupisk ludzkich powstała przydrożna stanica oferująca nad wyraz szeroki wachlarz usług skierowana dla strudzonych podróżnych. Jest tam wszystko czego można sobie wymarzyć. Począwszy od stacji benzynowej, po przez hotel, restauracje i piekarnie a skończywszy na….browarze restauracyjnym.

Tak, tak, działa tam mały browar rzemieślniczy, który zapoczątkował swoja działalność w tym samym okresie co pozostałe udogodnienia tegoż miejsca.

Z pewnością można byłoby spodziewać się tam utartego schematu, który raczej zadowoli desperata niż miłośnika niesztampowego piwa, ale nie tym konkretnym przypadku. Browar co prawda, nie eksperymentuje i nie wprowadza do swojego menu coraz to nowych marek, ale warzy od samego początku aż pięć gatunków, które goszczą zawsze na kranach firmowego lokalu.

Cóż, ale jak dla mnie, zestaw w postaci Blonde, APA, English Ale, Stout raz Red Ale, to wyjątkowo intrygująca oferta. Co prawda tylko dwa z nich przypasowały nam, to i tak uważam, że koniecznie trzeba odwiedzić tą oazę, położoną na całkowitym odludziu.
Tym bardziej, że rzadko, gdzie w RPA działa browar w oparciu o sprzęt chińskiej produkcji, który naddatek z taką gracją jest częściowo uwidoczniony dla gości browaru. Dwunaczyniowa warzelnia, o wybiciu pięciu hektolitrów, dwa zbiorniki fermentacyjne o analogicznej wielkości, pięknie komponują się w przybrowarnianej karczmie. Reszta sprzętu, w tym cztery zbiorniki leżakowe, została umieszczona w pomieszczeniu, tuż za ścianą gospody.

Z pewnością nie mniejszą atrakcją jest raczenie się piwem w otoczeniu zachwycającego afrykańskiego pejzażu i …przebiegających co chwilę małych lwiątek.

Jak dla mnie, obowiązkowy punkt wizyty w tym cudownym kraju.

DSC08962

.

DSC08983

.

DSC08988

.

 

DSC08976

Blonde i Stout

 

.

 

DSC08975

Red Ale i raz jeszcze Stoucik

 

.

 

DSC08979

Wyprawka na drogę 🙂

 

.

 

DSC08981

Widok na kontuar

 

.

 

20180304_084404

Prawda, że jest tam pięknie

 

 

View the full article

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.