Skocz do zawartości

Desprej w fermentorze!


verth

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 10 dni temu uwarzyłem swoją pierwszą warkę. Od samego początku w obawie przed zakażeniem nadużywałem despreja tzn. gdy dwukrotnie pobierałem próbki do zmierzenie blg to chochla była zdesprejowana i nie czekałem aż wyschnie, kilkukrotnie wkładałem do brzeczki termometr mokry jeszcze od despreja (na etapie chłodzenia brzeczki) tak samo z wieczkiem, gdy desprejowałem i założyłem to kilka kropel tego środka wkapało do fermentora. Poza tym rurka fermentacyjna jest od początku zalana desprejem i wczoraj przez swoją głupotę doprowadziłem do sytuacji, w której zassało połowę objętości płynu z rurki do fermentora. Dopiero po tym zdarzeniu zacząłem się obawiać. Przecież desprej to nie jest sam etanol.

 

Ogólem w fermentorze przez te dziesięć dni mogło się znaleźć nawet jakieś 10 mililitrów despreja (czy też despreju). 

Czy może to zagrozić piwu? a przede wszystkim czy może to być szkodliwe dla zdrowia? Objętość piwa w fermentorze to obecnie 9 l (wliczając osad drożdżowy i chmielowy).

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

 

Edytowane przez verth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam despreja, podobnie jak Ty, dezynfekując narzędzia bezpośrednio przed kontaktem z brzeczką i jeszcze nigdy nic złego mojemu piwu się nie wydarzyło z tego powodu.

A od ilu infekcji mnie desprej uratował to już się nie dowiem! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w Despreju oprócz etylowego alkoholu jest też propanol, który ma tam szereg skutków ubocznych jeżeli jest spożywany regularnie. Raczej jednorazowe wpadki nie powinny być odczuwalne zwłaszcza, że drożdże produkują go w małych ilościach coś jak metanol ;) 

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba metanol ;)

Ale tak, są to nieszkodliwe ilości propanolu.

Osobiście jednak używam ostatnio spirytusu rozrobionego z wodą, tak aby miał ok 70%. Zwyczajnie kiedyś jak mi się skończył desprey, to nie miałem czasu na zamawianie i na szybko skoczyłem do spożywczaka i jakoś tak już zostało.

Edytowane przez pogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.