Jump to content
tomitomi13

Szybka i tania alternatywa dla etykiet, dość odklejania starych etykiet przez rozlewem!!!

Recommended Posts

To samo można uzyskać w gLabels

Etykieta_glabels.jpg.aad85c78a0bdf12992ee6df31b891bb8.jpg

a tak to wygląda, z programu można eksportować do pdf i na arkuszu A4 można ich dużo zmieścić.

W dniu 9.03.2019 o 00:24, oxy96 napisał:

@tomitomi13 dzięki wielkie za pomysł i realizację!

Ale wiadomo lepsze wrogiem dobrego ;), pod swoje potrzeby zmieniłem trochę Twój szablon.

Na jednym arkuszu wychodzi 70 naklejek i często w obrębie 1 warki mam dodatkową wariację (chmiel na zimno, kawa, herbata, owoce, rosa zbierana przy pełni księżyca),

więc zmodyfikowałem Twój szablon by na jednym arkuszu można było wydrukować kilka "warek".

Warki definiujemy w zakładce "Ustawienia".

Dodatkowo można samemu ustalić co wstawiamy w każde pole, ja trochę inne informację ustawiam na samym kapslu.

Mam nadzieję, że komuś to się przyda.

Na zdrowie!

MANY_TEMPLATE.xlsx 61 kB · 26 pobrań

Jakkolwiek się to przyczyni to zawsze na plus ;)

Moj tez nie docina i tez z dpcraft. Ale jak sie go odpowiednio ustawi, pod innym kątem niz prostopadle do krawedzi kartki, to docina. 

Generalnie, ma jakis feler w szlifie ostrza.

@Piotr Rosiak to ten sam (zobacz logo dpcraft w lewym górnym rogu).

A swoją drogą jak dziurkujecie? "Do góry nogami" żeby widzieć co zostanie wycięte, czy "normalnie" wg jakiejś prowadnicy?

Widać mają kiepską kontrolę jakości - też mam identyczny i wycina ok. Chociaż zostawia taką małą skazę - ale to się akurat przydaje przy odklejaniu. Odklejanie moim zdaniem najbardziej upierdliwe - trzeba sobie wyrobić system. Ja wbijam igłę pomiędzy naklejkę a tą foliowaną warstwę nośną.

A dziurkuje do góry nogami i bez tej plastikowej podkładki (okienka). Widać wszystko elegancko można sobie podstawiać wydruk dokładnie.

Ja dziurkuję do góry nogami. Zwykły papier, błyskawicznie to działa.

Potem smaruję klejem kapsle klejem w sztyfcie i błyskawicznie przyklejam kółka.

Pierwsze oklejanie było z użyciem papieru samoklejącego, wk.........e.

[mention=15787]Piotr Rosiak[/mention] to ten sam (zobacz logo dpcraft w lewym górnym rogu).

A swoją drogą jak dziurkujecie? "Do góry nogami" żeby widzieć co zostanie wycięte, czy "normalnie" wg jakiejś prowadnicy?

Ja wycinamy jak kolega sihox tak żeby było widać nadruk co dziwne córka czasami używa go też do zabawy wycina sobie kółeczka z kolorowego papieru do zabawy

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Mój dziurkacz ma źle przyszlifowaną krawędź noża. Na niedoskonałych zdjęciach z telefonu to ta poszarpana krawędź. Niestety, problem się nasilił, prawdopodobnie po zmianie papieru do drukarki na cieńszy. Rozmowa tutaj skłoniła mnie do rozebrania dziurkacza i podszlifowania tej krawędzi. Niestety, szlif jest eliptyczny więc z braku odpowiedniej szlifierki, trzeba sobie radzić ręcznie. Albo kupić nowy dziurkacz, w nadziei, ze sie trafi na lepszy egzemplarz.

Generalnie problem rozwiązuje grubszy papier. Taki 100g/mkw już nie ma problemu. Ale nóż jest ZnAlowym odlewem, bardzo miękkim wiec po jakimś czasie problem będzie się pojawiał coraz częściej.

IMG_20190514_105117.jpg

IMG_20190514_105052.jpg

Edited by Kaniutek