Skocz do zawartości

Szybka i tania alternatywa dla etykiet, dość odklejania starych etykiet przez rozlewem!!!


Rekomendowane odpowiedzi

@tomitomi13 bardzo fajny pomysł, chociaż nie dla mnie, ze względu na lenistwo :) Nie myślałeś czasem o drukarce ręcznej? Używam takiej od początku i idzie dość szybko zwłaszcza przy ograniczeniu się do numeru warki, czasem daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Daniel() napisał:

@tomitomi13 bardzo fajny pomysł, chociaż nie dla mnie, ze względu na lenistwo :) Nie myślałeś czasem o drukarce ręcznej? Używam takiej od początku i idzie dość szybko zwłaszcza przy ograniczeniu się do numeru warki, czasem daty.

I tak też można.

Moim głównym założeniem jest, że butelki po wypiciu mam od razu czyste i nie muszę ich specjalnie przygotowywać pod rozlew np. odklejać etykiet. Na początku moje warki rozróżniałem po kolorze kapsla. Każda miała inny kolor. Ale nigdy nie pamiętałem jakie było dokładnie Plato albo IBU.

A ten sposób daje szybką informację zwrotną i fajne porównanie.

Kapsel wywalasz,  piwo pijesz, płuczesz butelkę i masz gotową pod rozlew.

 

Dodatkowo butelki możesz potem mieszać w skrzynkach - pozostają opisane.

 

Ja wydrukowałem, wyciąłem i okleiłem 94 butelki w 35 minut. To nie duży nakład pracy.  :)... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tymbarck napisał:

 tylko kombinuję z układaniem i przekładaniem piwa w skrzynkach, haha;)

 

Dokładnie!!! To mnie denerwowało też. Schodziłem do piwnicy i zamiast wziąć piwo i pójść wypić.... zabierałem się za przekładanie... bo ta skrzynka  już pusta prawie a tu możnaby dołożyc 2 butelki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, markus383 napisał:

Witaj.

Możesz napisać gdzie zakupiłeś wycinarkę ? Za cholerę nie mogę takiej znaleźć :/

 

2 minuty temu, PiotrST napisał:

Fajny pomysł. Dołączam się do pytania o wycinarkę...

Dziurkacz ozdobny.

To jest takie coś:

http://allegro.pl/wycinak-kola-22mm-dziurkacz-polkola-pod-zawieszki-i6654846977.html

 

Ja kupiłem to w osiedlowym papierniczym za 17pln. Są tez w sklepach artystycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, TeDy_beer napisał:

Dokładnie. Tu kolega znalazł w super cenie.

 

PLUS za avatar. La chouffe!

 

 

EDIT:

 

POPRAWNY link do dziurkacza 22mm

https://www.dpcraft.pl/dziurkacze-ozdobne-2-5-cm/dziurkacz-ozdobny-25cm-kolo.html

 

Edytowane przez tomitomi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sprostuję, bo kolega podał link do dziurkacza 2,5 cm (a to może być za duże kółeczko na kapsle) - żeby się ktoś nie pomylił.

 

Prawidłowy: https://www.dpcraft.pl/dziurkacze-ozdobne-2-5-cm/dziurkacz-ozdobny-25cm-kolo.html

 

Dziękuję @tomitomi13 za świetny pomysł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko taki, że jak na spotkaniu otwierasz piwo i kolega otwiera piwo i drugi kolega otwiera piwo, a ty otwierasz kolejne piwo, to już nie wiadomo co jest w której butelce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko taki, że jak na spotkaniu otwierasz piwo i kolega otwiera piwo i drugi kolega otwiera piwo, a ty otwierasz kolejne piwo, to już nie wiadomo co jest w której butelce

Szczególnie po wcześniejszych czterech piwach ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwie warki okleiłem etykietami. Jako kleju użyłem mleka. Odchodziły łatwo ale niepotrzebna z tym robota. Poza tym piwo trzeba wyjąć ze skrzynki by zobaczyć etykietę.
W tym wariancie już nie!
 
Gdzieś na tym forum znalazłem zdjęcie z sprytną etykietą którą umieszcza się na kapslu. Ale nie było opisu jak ją zrobić.
 
Stwierdziłem że bardzo mi się ta opcja podoba i opisuję poniżej  jak szybko i tanio osiągnąć taki efekt.
 
Potrzebne będą:
1. Stempel wycinarka (wzór okręgu - średnica 22mm) - koszt około 17pln.
2. Kartka A4 do drukowania etykiet - 50-70gr. Jeden arkusz to 64 'etykiety' i 2 naklejki na skrzynkę.
3. Załączony przeze mnie arkusz kalkulacyjny.
4. Drukarka 
 
Do Dzieła.
1. Otwieramy przygotowany przeze mnie  plik (załączam wersję dla Excela oraz Open Offica)
2. Wpisujemy parametry naszego piwa w PRAWEJ kwadratowej tabelce na dole pliku.
1.JPG.79e034d01c3dc0a672ce94eb561b1b99.JPG
 
3. Drukujemy na papierze samoprzylepnym
2.JPG.63b6f733976aaf5b99dd3ad77e0ee6be.JPG
 
4. Wycinamy:
3.thumb.jpg.abed13ec5a333124e2e19c86a69fdfd1.jpg4.jpg.58a4715743137901f8e01548a65113da.jpg5.jpg.19f5a837b7565b992b231f6aac8b17dd.jpg
 
 
5. Oklejamy:
7.thumb.jpg.c67d4b7d39987554d815ed0d84f5ced4.jpg6.thumb.jpg.56a704e4b288818485d381fc4eb418ca.jpg8.jpg.a0af46f07b5db5ea22394ca6e433ffc0.jpg
 
Have FUN!
 
 
KAPSEL.XLSX
KAPSEL.ods
Możesz dać namiar na dziurkacz? Z góry dziękuję

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2018 o 21:50, zielony07 napisał:

Zakupiłem, sprawdziłem, wszystko super. Dzięki tomitomi !

Trzeba tylko uważać, dziurkacz 2,5 cm ma fi 2,2. 

Patent nie z tej planety. 4 lata myślałem jak to zrobić i nie wymyśliłem.

Twoje zdrowie !

To jeszcze jeden szybki patent: :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.