Skocz do zawartości

Start Fermentacji


koper2503

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w sobote postawiłem swoja druga warke i mam problem poniewaz fermentacja nie ruszyła nie wiem co mogłem zrobic zle temperatura brzeczki miala 24 stopnie podczas dodawania drozdzy wszystko dokladnie odkaziłem Czy da sie to jakos uratowac dodam jeszcze ze temperatura nastawu ma 21-22 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, koper2503 napisał:

 drozdze z zestawu 

Tych drożdży jest zawsze za mało i z reguły nie są przechowywane w lodówce. Mogą staryowć długo i z nieprzewidywalnymi efektami.

Ale jak pisał luki, na pewno nie ruszyły? Bulkanie lub jego brak o tym nie świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrozumieć jaka może być przyjemność z robienia piwa na ekstraktach i z zestawów. Chcemy pić taniej dobre piwo, no i ok. Ale nie wiem czy te parę godzin mniej zadośćuczyni mi układanie przepisu, robienie i degustację piwa na produktach, które świadomie kupiłem.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrozumieć jaka może być przyjemność z robienia piwa na ekstraktach i z zestawów. Chcemy pić taniej dobre piwo, no i ok. Ale nie wiem czy te parę godzin mniej zadośćuczyni mi układanie przepisu, robienie i degustację piwa na produktach, które świadomie kupiłem.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Zajawka tkwi w tym, że z warki na warkę jesteś coraz lepszy, rozwijasz się i wykorzystujesz coraz to nowe metody, a piwo z warki na warkę jest coraz lepsze.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... JAK dodane drożdże?

 

Osobiście polecam ulanie odrobiny piwa na pomiar aktualnego Blg, jeśli nie ruszyło, albo prawie nie ruszyło to zlać do gara, zagotować i dodać świeżych drożdży S-04, bo chyba najbliższe specyfiką i proste w użyciu.

 

Jak coś się zmieniło... napisz co i jak, wtedy będziemy myśleć.

 

Mojej rady nr 1 też nie stosuj bez opinii kogoś bardziej "normalnego". Ja tu uchodzę za oszołoma :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pogo napisał:

Dobra... JAK dodane drożdże?

 

Osobiście polecam ulanie odrobiny piwa na pomiar aktualnego Blg, jeśli nie ruszyło, albo prawie nie ruszyło to zlać do gara, zagotować i dodać świeżych drożdży S-04, bo chyba najbliższe specyfiką i proste w użyciu.

 

Jak coś się zmieniło... napisz co i jak, wtedy będziemy myśleć.

 

Mojej rady nr 1 też nie stosuj bez opinii kogoś bardziej "normalnego". Ja tu uchodzę za oszołoma :]

dzieki sprawdzilem blg i na starcie bylo 11 teraz jest 9 wiec powoli rusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Zukowiec napisał:

Zajawka tkwi w tym, że z warki na warkę jesteś coraz lepszy, rozwijasz się i wykorzystujesz coraz to nowe metody, a piwo z warki na warkę jest coraz lepsze.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

jest to moja 2 warka dopiero wchodze w swiat domowych piw i ich produkcji ale wiem ze nastepna chce robic sam bo chce sie w tym temacie rozwijac a nie skonczyc na zestawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to moja 2 warka dopiero wchodze w swiat domowych piw i ich produkcji ale wiem ze nastepna chce robic sam bo chce sie w tym temacie rozwijac a nie skonczyc na zestawach
I tak trzymać

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.