Jump to content
Sign in to follow this  
IndY

Redukcja z m22x1 na coś "normalnego"

Recommended Posts

Hej!

Jako, że mam zabudowaną instalację wodną w kuchni jedynym (tak mi się wydaje) wyjściem na podłączenie chłodnicy do wody jest nakręcenie (zamiast tego małego filtra na końcu kranu) przejściówki z wyjściem na wężyk. Z tego co się zorientowałem gwint na kranie to m22x1 i tu się robi problem, bo skok gwintu jest właśnie zbyt "wąski" żeby tam coś nakręcić. Potrzebuję redukcji, która umożliwi mi nakręcenie na to jakiegoś zwyczajnego 1/2 albo 3/4 cala. Ktoś jest mi w stanie pomóc? Gdzie takie ustrojstwo kupić? Byłem w castoramie i w lerloy merlin, ale tam mi powiedzieli że oni takich redukcji nie maja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli piszesz o kranie "starego" typu który po odkręceniu końcówki ma gwint zew. to można na 100% kupić gotowa końcówkę do nakręcania która jest przejściówką na szybko-złączki stosowane w ogrodnictwie.

Natomiast jeśli kran jest nowego typu z gwintem wew. to musisz szukać w sklepach perlatorów (takie końcówki do rozpraszania wody) i pytać po sklepach jak to wkręcić do kranu nowego typu. U mnie w instalacyjnym dodają takie plastikowe przejściówki do perlatorów.

 

 

Jeszcze mam pytanie - jak masz zasilany kran w kuchni? Bateria jest przykręcona do ściany czy do zlewozmywaka? Bo jak do zlewozmywaka to powinieneś upchać trójnik pod zlewem , zawór i po problemie.

Edited by bielok

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest stara niemiecka technologia :smilies: Wszystko zabudowane w ścianę. Gwint mam na kranie na zewnątrz i na prawdę nikt mi w sklepach budowlanych nie mógł pomóc. Dzisiaj postaram się podjechać jeszcze do ogrodniczego... jest nadzieja :) Tylko szkoda, że tylko na szybko-złączki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.