Skocz do zawartości

Śrutownik browin


Hobbysta

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie, czy opłaca mi sie kupic srutownik browin? Wiem ze użytkownik z forum robi świetne walcowe, ale na ten moment to nie moja półka cenowa. Czy dobrze spełnia swoje zadanie? Da się z tym zrobić dobra srute i osiągnąć wysoka wydajność? To będzie pewnie rozwiązanie na najbliższy rok, a potem zrobię upgrade do lepszego sprzętu. Sa jacyś użytkownicy tego urządzenia chętnie się wypowiedzieć ? Ma ktoś link do dobrej, rzetelnej recenzji wpis/wideo?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli śrutownik browin to to samo co biowin, to odradzam. Wyglądają identycznie, a mój miał defekt, że nie dało się wyregulować odpowiednio odstępu pomiędzy żarnami i gdy z jednej strony leciała ładna śruta to z drugiej całe ziarna. Jak z tej drugiej ładna śruta to z jednej strony mąka.

 

Raz przez tą mąkę musieliśmy z kumplem przerwać warzenie, bo nam się już przy zacieraniu Grainfather zatkał na amen i nie pomogło żadne mieszanie młóta. Przy zacieraniu w zwykłym garze, może nie byłoby takich problemów, ale do GF słód nie może być za drobno ześrutowany.

Z kolei innym razem jak postanowiliśmy oddzielić tę mąkę od dobrej śruty to wyszło, że przy 5 kg zasypu, ok 1,5 kg było do wyrzucenia (mąka) i trzeba było ześrutować jeszcze 2 kg więcej.

Od tej pory daliśmy sobie spokój ze śrutowaniem.

 

Może to wina felernego egzemplarza, może nasza, może śrutownik za 99 zt nie jest tym czego szukasz :) ale podkreślam, że mamy biowin a nie browin - jeśli czymkolwiek się różnią.

 

Tu masz wypowiedzi innych użytkowników co do biowinu, choć tam raczej nie narzekają:

 

Edytowane przez Wuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś w typie do 100 zł z wysyłką, Nawet nie wiem czy ktoś się do niego przyznaje

Nie wiem jak określić ile słodu przerobiłem ale jest to ileś set kilo i pewnie jeszcze kolejne setki przed nim

Nie rozumiem problemu z wadą, jakby mi przysłali wadliwy to bym sobie kazał wymienić na sprawny

Na podobnej zasadzie można kupić walcowy w którym regulacja szczeliny nie działa i odradzać że walcowe to szmelc

U mnie działa to na tyle dobrze że nie czuję potrzeby wymiany na walcowy 

Ok może kiedyś wymienię bo lepsze jest wrogiem dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z takiego samego. Również bez żadnych problemów poza tym, że urwała się śruba z uszkiem do przykręcania raczki - wystarczyła zwykła śruba, chyba 10 i kilka nakrętek z podkładką.

Nie narzekam na sprzęt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od jakiegoś roku i jestem zadowolony. Na ten  moment ześrutowałem na nim ok 100kg słodu i nie widzę, żeby jego stan się pogarszał. Jedyną rzeczą, która mnie denerwowała od początku to rozsypywanie śruty (mój śrutownik nie ma osłony, która by temu zapobiegała), ale z tym można sobie łatwo poradzić zakładając jakiś worek w czasie śrutowania albo robiąc osłonę z zaślepki do rury kanalizacyjnej..

Tutaj jest coś w rodzaju recenzji tego śrutownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam biowin z allegro, poniżej 100 zł. Korzystam dopiero od 3 warek, daje radę, z tym samym zastrzeżeniem co rkkr - bez worka śruta lata po całym pokoju.

Ogólnie polecam śrutowanie, bardzo ładnie pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra w takim razie dzięki za informacje i myślę, że nie pozostaje nic innego jak zamówić. Zwrócę uwagę, czy działa dobrze i najwyżej wymienię.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.