Skocz do zawartości

1 Zlot Piwo.org 16-17-18 04 2010, Brenna - informacje dla uczestników


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Program 1 Zlotu Piwo.org

 

Poniżej najważniejsze fakty dotyczące Zlotu, który powinien przeczytać każdy uczestnik. (pliki z mapką oraz praktyczne informacje na samym końcu)

 

Miejsce zlotu i dojazd.

 

Zlot odbędzie się w gospodarstwie agroturystycznym "U Gazdy" w Brenna-Leśnica, Malinka 5, od piątku 16.04 do 18.04 niedziela.

Dojazd i wyjazd każdy z uczestników organizuje we własnym zakresie. Na posesji dostępne są miejsca parkingowe.

W związku, że gospodarstwo położnej jest dalej od centrum, proszę zapoznać się z mapką dojazdową. Jeżeli jest to możliwe, prosiłbym również dotrzeć na miejsce przed zmrokiem. Jest to teren górzysty z typowymi utrudnieniami dojazdowymi i każdy kierowca powinien wykazać się rozwagą. W każdym momencie można się zatrzymać i dzwonić do mnie w celu pokierowania.

Przyjechać można o dowolnej godzinie w piątek. Pani Marta, nasza gospodyni, posiada listę kwaterunkową z Waszymi nazwiskami i będzie kierowała do odpowiednich budynków. Sumarycznie zajmujemy 3 domy, a w czwartym spotykamy się wszyscy razem.

 

Program Zlotu

 

W związku z ostatnimi wydarzeniami w naszym kraju, piątek będzie dniem stricte organizacyjnym (dojazd i kwaterunek). Oczywiście spotkamy się wspólnie, ale uczcimy żałobę narodową i to sobota będzie tym głównym dniem zlotu.

 

Piątek

 

12.00 do 19.00 - Przyjazd uczestników

19.00 do 20.00 - Kolacja

20.00 - czas wolny, czyli spotykamy się wszyscy razem :) (sprawdzę wtedy też obecność i rozdam program zlotu)

Sobota

 

9.00 - śniadanie

10.00 - dla osób chętnych do wyboru:

- wycieczka krajoznawcza w Beskidzie (poprowadzi nas Bogdan, założyciel forum wędliniarskiego banici.eu. - przewodnik z doświadczeniem). Myślę, że będą to Trzy Kopce Wiślańskie 3-4h

- wyprawa konna. Od początkujących, po kłus przez łąki i lasy (płatne już osobno 25zł/h)

- czas wolny na miejscu. Krajobrazy i miejsce są przepiękne, więc warto (np z mniejszymi dziećmi) iść na spacer.

- w przypadku ostrej niepogody zostajemy w naszej jadalni (odpukać)

13.00 - 14.00 - obiad.

od 15.00:

1 Konkurs o Puchar Piwo.org, Konkurs Wiedzy o Piwowarstwie (oczywiście z nagrodami :smilies: ), Zawody Sportowe im. Mariusza Pudzianowskiego w kategorii rzut kegiem 30l na odległość. (uczestnictwo obowiązkowe dla każdego pełnoletniego uczestnika) (również z nagrodami)

19.00 - kolacja grill - siedzimy ile możemy :)

 

niedziela

 

9.00 śniadanie i od dowolnych godzin wyjazd z miejsca zakwaterowania.

 

Informacje dodatkowe i praktyczne

 

- starałem się, aby zakwaterowanie było możliwie najbardziej komfortowe dla każdego i z uwzględnieniem uwag które otrzymałem. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek problemy, będę do dyspozycji na miejscu, aby je rozwiązywać.

- Jedziemy spotkać się na łonie natury z dala od zgiełku miast i ulic. Dlatego też warto wsiąść dobre buty, kurtkę oraz koniecznie aparat. W Brennej jest trochę jak w piwowarstwie - ciężko i nieraz pod górę :)

- Zalecane jest wzięcie ze sobą piw domowych,niszowych, mikro browarowych oraz ulubionych, ponieważ zrezygnowałem z dodatkowych trunków w menu.

- Samo menu starałem się wybrać uniwersalne, jeżeli ktoś jest wegetarianinem proszę o informację mailowo-telefonicznie przed piątkiem.

- Na posiłki spacerujemy około 200-300m do osobnego budynku.

 

Osoby z listy rezerwowej

 

- W związku z mocnym wyczerpaniem bazy noclegowej, oraz faktem, że starałem się o udogodnienia (osobne pokoje) dla osób które przyjeżdżają z małymi dziećmi (w okolicach i poniżej 2 latek) , nie mam jak zakwaterować nikogo z rezerwy (zrezygnowały z podstawowej lisy tylko dwie osoby). Nie mniej jest możliwość zakwaterowania na własną rękę w Brennej i dotarcie na Zlot samodzielnie. Muszę jednak w piątek lub w sobotę wiedzieć, jaka decyzja tych osób jest w sprawie posiłków. (zalecane wykupienie na miejscu, aby nie było niejasności w stosunku do gospodarzy, ale oczywiście każdy przypadek rozpatruję osobno). Proszę jednak pamiętać, że nasze gospodarstwo oddalone jest od innych o parę kilometrów!

Ważne pliki i dane kontaktowe

W każdym momencie, jeżeli jest coś nie tak dzwońcie. Tomek Wójcik (elroy) 607 230 294.

Nasza gospodyni Marta Cieślar: 660 455 246, (33) 855-86-43

Adres: U Gazdy, Brenna-Leśnica, Malinka 5

Poglądowa mapa dojazdowa z zaznaczonymi ważnymi punktami http://www.piwo.org/pliki/2010/04/Plan-dojazdu-na-1-Zlot-Piwo.pdf

Link do Google Maps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne pliki i dane kontaktowe[/size][/b]

W każdym momencie, jeżeli jest coś nie tak dzwońcie. Tomek Wójcik (elroy) 607 230 294.

Nasza gospodyni Marta Cieślar: 660 455 246, (33) 855-86-43

Adres: U Gazdy, Brenna-Leśnica, Malinka 5

Poglądowa mapa dojazdowa z zaznaczonymi ważnymi punktami http://www.piwo.org/pliki/2010/04/Plan-dojazdu-na-1-Zlot-Piwo.pdf

No fajnie ale nie mógłbyś na tej mapce zaznaczyć kierunków świata? Bo mam wrażenie, że północ jest na dole. Mógłbyś podać też współrzędne geograficzne tego miejsca łatwiej byłoby znaleźć je na którymś z portali mapowych albo wpisać do nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa elroya jest (chyba) z punktu widzenia nawigacji :smilies: północ jest na dole.

 

a to namiary z gugla:

 

Agroturystyka Wczasy U Gazdy

ul. Malinka 5, 43-733 Brenna

33 855 86 43

link usunięty - elroy podał poprawny - co ciekawe namiar, który wyszukuje google, został dodany albo przez nich samych albo przez wbeskidy.pl :)

Edytowane przez wassyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem tylko kibicem forum, a żona (Gabi) pozwoliła mi napisać ze swego konta chciałbym zamieścić kilka sprostowań i pomocnych informacji.

 

......wycieczka krajoznawcza w Beskidzie (poprowadzi nas Bogdan, założyciel forum wędliniarskiego banici.eu. - przewodnik z doświadczeniem). Myślę, że będą to Trzy Kopce Wiślańskie 3-4h

Wprawdzie w marcu ukończyłem kurs przewodnika beskidzkiego, ale egzamin dopiero w czerwcu, więc mowa może być najwyżej o "półprzewodniku" z doświadczeniem :D.

 

Podczas dojazdu do Brennej należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

 

1. Należy uważać podczas dojazdu od strony Bielska Białej drogą ekspresową S 1, tak by nie przegapić zjazdu ponieważ zawrócić można dopiero w Cieszynie (12 km dalej) !!! Zjazd znajduje się w miejscowości Pogórze i oznaczony jest tablicami kierunkowymi "Skoczów, Brenna, Wisła, Katowice". Dopiero po przejechaniu kilkuset metrów należy na Brenną skręcić w lewo i przejechać nad drogą eksresową S 1.

2. W dolinie Leśnicy jest słaby zasięg telefonów komórkowych. Z Ery brak zasięgu, a z Orange i Plusa bardzo słaby, więc najlepszym miejscem na skontaktowanie się z organizatorem jest rejon stacji benzynowej w Brennej. W rejonie tej stacji należy skręcić w prawo i jechać w górę doliny Leśnicy ok. 7 km.

 

To tyle co mi przyszło do głowy. Resztę napisał już elroy.

Pozdrawiam i do zobaczenia w Brennej.

Bogdan - Pedro :)

Edytowane przez Gabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

Podczas dojazdu do Brennej należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

 

1. Należy uważać podczas dojazdu od strony Bielska Białej drogą ekspresową S 1, tak by nie przegapić zjazdu ponieważ zawrócić można dopiero w Cieszynie (12 km dalej) !!! Zjazd znajduje się w miejscowości Pogórze i oznaczony jest tablicami kierunkowymi "Skoczów, Brenna, Wisła, Katowice".

Należy także na tym zjeździe uważać żeby nie skręcić do mr. Hamburger do którego zjazd jest pierwszy, zamiast na zjazd do Brennej. Wielokrotnie już tam awaryjnie hamowałem gdy ktoś jadący przede mną się zorientował że to zjazd do baru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Należy uważać podczas dojazdu od strony Bielska Białej drogą ekspresową S 1, tak by nie przegapić zjazdu ponieważ zawrócić można dopiero w Cieszynie (12 km dalej) !!!

A na skrzyżowaniu z trasą 81 nie da się zawrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek nam ze Śląska lepiej jechać na Wisłę, i z wiślanki zjeżdżasz na Bielsko i za chwilę jast zjazd na Brenną.

Wiem. Pytam z ciekawości. Bo to skrzyżowanie S1 z 81 wygląda na pełne i bezkolizyjne!

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzona i zgłoszona lista osób do kwaterunku u gospodarzy podczas Zlotu. Nie wykluczone jednak, że będziemy w szerszym gronie:) Oczywiście podaję tylko forumowiczów i ich nicki, bo nie znam w kilku przypadkach imion osób im towarzyszących.

 

dori

dziadek

stasiek

bielok

anmar

pieron

skwak

Ignac99

Wena

Apolloks

admiro

wassyl

Bogdan64

Jkocurek

tzi

elroy

Sumaryczna ilość osób (nie liczę najmniejszych dzieci) waha się między 28 a 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnych na górską wycieczkę proszę o zabranie odpowiedniego obuwia.

Poruszanie się w godzinach nocnych pomiędzy bydynkami znacznie ułatwi posiadanie latarki, wszak oświetlenia ulicznego tam jeszcze nie ma :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już piwo mam przygotowane. Teraz czeka cierpliwie w chłodni. Dodatki do piwa również.

Ja właśnie wróciłem od Infama, gdzie wybieraliśmy i pakowaliśmy piwa. Też cierpliwie czekają, ale już w bagażniku samochodu.

Dodatki do piwa również.

A ja właśnie piekę chleb do tych dodatków. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopując się z zaległości, do Gaździny właśnie wyjechała nasza pamiątkowa fotografia (zdjęcie Weny, jedna z dwóch wersji z Bielokiem. ;) Miałem zawieźć osobiście, lecz powodzie, a później brak czasu niestety mi nie pozwolił.)

Żeby nas tam dobrze zapamiętali, zdjęcie jest słusznych rozmiarów. Szerokość dwóch dwulatków ;)

 

A teraz pasuje powoli zastanawiać się nad 2 Zlotem Piwo.org :)

 

IMG_1905.jpg

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.