Skocz do zawartości

Podstawowy sprzęt - pytanie o zakup


tier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem na etapie zbierania sprzętu, przejrzałem trochę forum, ale mam nie do końca jasności. Czy jako fermentora można użyć dowolnego wiaderka/pojemnieka/beczki np. po ogórkach? widziałem że jedni narzekali na plastik a drudzy zachwalali kegi. Drugie pytanie jaką kapslownice wybrać, greta czy grifo? To co planuję zamówić wygląda tak:

 

- 2x fermentor 33l (rozumeim że drugi przyda się do wysładzania i rozlewania piwa do butelek)

- kranik do fermentora 3/4

- mieszadło

- filtr z oplotu

- kasplownica

- areometr

- termometr

- środek dezynfekujący

- garnek (posiadam jakiś ok 25l)

 

Czy coś jeszcze muszę dopisać do tego, czy tyle na początek wystarczy?:smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na etapie zbierania sprzętu, przejrzałem trochę forum, ale mam nie do końca jasności. Czy jako fermentora można użyć dowolnego wiaderka/pojemnieka/beczki np. po ogórkach? widziałem że jedni narzekali na plastik a drudzy zachwalali kegi. Drugie pytanie jaką kapslownice wybrać, greta czy grifo? To co planuję zamówić wygląda tak:

 

- 2x fermentor 33l (rozumeim że drugi przyda się do wysładzania i rozlewania piwa do butelek)

- kranik do fermentora 3/4

- mieszadło

- filtr z oplotu

- kasplownica

- areometr

- termometr

- środek dezynfekujący

- garnek (posiadam jakiś ok 25l)

 

Czy coś jeszcze muszę dopisać do tego, czy tyle na początek wystarczy?:smilies:

Spokojnie możesz fermentować w plastiku. Podejrzewam, że 90% ludzi tak robi i każdy zadowolony. Możesz użyć beczki dowolnej tylko nie może ona mieć zapachu. Lepsze i wygodniejsze są jednak wiadra typowe do fermentacji. Planujesz od razu zacierać czy robić piwo z brew-kita? Jeśli od razu zacieranie to brakuje kilku rzeczy jak jodowy wskaźnik skrobi no i oczywiście kapsle :). Jeśli będziesz kupował słód ześrutowany to nie musisz kupować śrutownika, jednak słód taki nie może leżeć w domu dłużej niż 3 miesiące. Jeśli masz w planie duże wybicie to kup Grifo bo niektórzy na forum mieli problemu z Gretą po zakapslowaniu sporej ilości warek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrutownik kupię ale w swoim czasie, narazie przymierzam się do: http://www.homebrewing.pl/pale-ale-12stblg-zestaw-surowcow-p-224.html

Rozumiem że sprzęt jaki wymieniłem powinien wystarczyć? do takiego piwa, do zestawu dorzucam jeszcze kapsle, wężyk, wskźnik jodwy (cyba że nie jest potrzebny do tego rodzaju piwa) i to chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proba skrbiowa jest potrzebna jak sie robi piwo z zacieraniem, zeby wiedziec kiedy cala skrobia(cukier zlozony ) rozpadnie sie na cukry proste, ktore puzniej beda pozywieniem dla drozdzy. czesto w przepisach jest dokladny czas zacierania w ktorym cala skrobia powinna sie rozpasc, ale zawsze mozna sprawdzac samemu.

tak ja to widze moge sie mylic:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejski dzięki czytałem już ten post :) Nie bardzo jeszcze wiem na jaką ilość są te zestawy surowców np. taki http://www.homebrewing.pl/hefeweizen-pszeniczne-12stblg-zestaw-surowcow-p-228.html ? Pytam bo nie wiem czy mój gar wystarczy :D i czy nie taniej wychodzi kupić wszystkie surowce taniej? tak własnie sobie wyliczyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego aż taka ilość, robisz większy zapas za jednym razem?

odpowiedzi na niektóre pytania przychodzą z czasem... jak człowiek zaczyna rozumieć jak wciągającym i fajnym hobby jest robienie piwa, jak zaczniesz warzyć a zwłaszcza zacierać zrozumiesz, a wtedy i 4 to za mało ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego aż taka ilość, robisz większy zapas za jednym razem?

Warzenie wciąga, na początku zazwyczaj wystarczają 2 fermentatory, po jakimś czasie stwierdzasz, że wygodniej jeden do burzliwej, drugi do cichej, a trzeci z kranikiem tylko do rozlewu. Następnym krokiem jest warzenie jednorazowo więcej niż jednego piwa i trzy fermentatory to zbyt mało. Ja mam 6 fermentatorów i 2 lub 3 razy w roku wszystkie są zajęte, są również miesiące, że wszystkie odpoczywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej kupic większe ilosci i sobie dozowac do wymyślonych/wybranychy receptur.

 

Co do sprzetu

 

fermentory - sugeruję min. 3 - jeden z kranikiem, na filtrację i rozlew, plus burzliwa i cicha. Ale jak wyżej - każda ilość da się zuzyć. Ja mam ze 6, i juz raz byłem na granicy - coś nie odfermentowało, trzeba było odłożyć warzenie.

 

Mój gar 29 l żył krótko - ale bywał ciut za mały - dobra wydajność, i wychodzi 30 l do chmielenia. W 25 ciężko będzie chmielić warki 20L ( około 24 l przed chmieleniem, a piana bardzo daleko ucieka. Obecnie mam 40 - i to pozwala uwarzyć spokojnie około 25 l, mniej spokojnie 32.

 

Wężyk do przelewania był - około 1,5 metra, warto z takimi klipsami dodatkowo.

Do areometru - menzurka, lub lepiej dość ciasna probówka - mniej piwa potrzeba

 

Możesz pomyśleć o sterylizatorze - choć tanie nie jest toto.

 

powodzenia

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.