Skocz do zawartości

Ilość wody - zacieranie


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

WOJTAS30W- chyba nie miałeś pokrywki na garnek. 4,5 litra to duże odparowanie, które się robi przy niektórych piwach. Na przyszłość na czas nagrzania brzeczki daj pokrywkę szybciej Ci się nagrzeje. Ja się zagotuje to troche uchyl, żeby nie kipiało. Gotowanie nie musi byc bardzo intensywne. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , widocznie jakiś błąd w ulotce , drożdże to Safbrew S-33 , temp. 16-17 , zdziwiłem się tymi 4 st.

Chyba jednak nie jest to błąd, tutaj jest dyskusja na temat tego zestawu (mniej więcej od postu#11)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi :) , ciężko coś znaleść na konkretny temat .

@ dori

ten pomysł z porzadkami to super sprawa :)

Czyli wychodzi , że temp. nie jest tak istotna. Będę to robił przy wyższej temp. , 4* jest dla mnie w tej chwili nie osiągalne.

@wena

Zakupiłem książeczkę "Jak warzyć piwo" : "Przygotowany roztwór doprowadzasz do wrzenia, cały czas delikatnie mieszając." Człowiek uczy się na błędach - ponad 2 godz. przy garze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzina na dojście do wrzenia, i godzina chmielenia - taka była wydajność kuchenki gazowej przy odkrytym garze. 20% na dwie godziny.

Czasu na dojście do wrzenia nie wlicza się, odparowanie wtedy jest znikome, a gar przykryty.

Jak masz mało wydajne grzanie, zaczynaj podgrzewać jak tylko zejdzie brzeczka przednia. Ja tak robię i przy końcu filtracji juz mi wrze. Możesz też wspomóc się grzałką elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ciężko coś znaleść na konkretny temat .

@ dori

ten pomysł z porzadkami to super sprawa ;)

Każda sugestia co do uporządkowania forum jest cenna, szczególnie od kogoś kto jest tu od niedawna. Jeśli masz jakieś pomysły/problemy/sugestie to zapraszam do dyskusji http://www.piwo.org/forum/t1503-Porzadki-na-forum.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.