Skocz do zawartości

Full Aroma Hops na Ameryce


Hobbysta

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zamierzam popełnić kolejną warkę w przyszły weekend, którą będzie właśnie FAH na citrze i Amarillo. Jest to przepis z wiki.

jeśli co do zasypu nie mam pytań bo nic nie zmieniam (poza większą ilością słodu gdyż według brewness 4kg to za mało by osiągnąć 12BLG ekstraktu), to chce się upewnić, że właściwie zaplanowałem chmielenie. 

Gotowanie                                 Amarillo  22 g  60 min    11 %

Aromat (koniec gotowania)   Citra  10 g     15 min    13 %

Aromat (koniec gotowania)   Citra  12 g     5 min      13 %

Na zimno                                   Citra    20 g    4 dni      12 %

Są to ilości przeliczone za pomocą wzoru z przepisu pytanie, czy przy tych chmielach jest to właściwa metoda. IBU w brewness wychodzi około 38, czy nie powinno być odrobinę wyższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
 
goryczka będzie ok, po moim guście dałbym 25g amarillo na 30 min, zamiast 22 na 60.  ale jak ma być FA to na chłodzenie po 10g citry i amarillo polecam dodać. (w 80' jak chłodzisz chłodnicą)
Rozumiem, że chmielnie na zimno odpuszczasz? Jak dla FAH ok. 70 g chmielu to nie za mało? Ja bym dorzucił coś ekstra na aromat

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Zukowiec said:

Rozumiem, że chmielnie na zimno odpuszczasz? Jak dla FAH ok. 70 g chmielu to nie za mało? Ja bym dorzucił coś ekstra na aromat

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

nie nie, chmielenie na zimno jak w przepisie wyżej, albo i wiecej. 90g przy lekkim piwie juz wniesie mocne aromaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, chmielenie na zimno jak w przepisie wyżej, albo i wiecej. 90g przy lekkim piwie juz wniesie mocne aromaty. 
Chyba że tak. Ja w sobotę planuje podobną 12 ale na 45 l dodam 400 g chmielu. Dodatkowo dwa razy Chmielnie ma zimno

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Zukowiec said:

Chyba że tak. Ja w sobotę planuje podobną 12 ale na 45 l dodam 400 g chmielu. Dodatkowo dwa razy Chmielnie ma zimno

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

no przy 12 BLG i wmiarę wytrawnym zacieraniu, 400g chmielu w 5 dawkach(gorycz, smak, aromat, chłodzenie i cicha) będzie ładnie dawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przy 12 BLG i wmiarę wytrawnym zacieraniu, 400g chmielu w 5 dawkach(gorycz, smak, aromat, chłodzenie i cicha) będzie ładnie dawało.
Celuje w smak bardziej słodowy, ale przy takiej ilości chmielu to wiele nie zmieni

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.