Skocz do zawartości

owoce


koper2503

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie poniewaz dopiero wchodze w swiat piw domowych i nie dawno zrobiłem pierwsza warke odziwo kazdemu smakuje planuje teraz zrobic piwo owocowe i czy moge dodac owode do brzeczki i nie spowoduje to zakazenia piwa czy lepiej po skonczanej fermentacji dodac owoce i odstawic na kilka dni i wtedy butelkowac 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2018 o 14:47, luki161 napisał:

Dzieki za linka, przyda sie.

 

A tak pytanie z innej beczki w zwiazku z dodatkiem owocow :

Do jakich typow piw najlepiej dodawac owocow - do jakich typow slodow i chmieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Hanys93 napisał:

Do jakich typow piw najlepiej dodawac owocow

Do każdych:) Piwa kwaśne typu lambic, gose, berliner weisse lubią owoce, milk stout. Zależy co chcesz osiągnąć. Czy owoce mają być na pierwszym planie, czy tylko dopełniać bukiet. Możliwości są nieskończone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gawron napisał:

Do każdych:) Piwa kwaśne typu lambic, gose, berliner weisse lubią owoce, milk stout. Zależy co chcesz osiągnąć. Czy owoce mają być na pierwszym planie, czy tylko dopełniać bukiet. Możliwości są nieskończone.

Zaciekawil mnie ten temat, chetnie bym cos takiego sprobowal przy nastepnej warce.

Masz moze jakies sprawdzone przepisy? Bo na Wiki nie znalazlem nic typowo z jakims owocem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuj z owicami, eksperymentuj, smakuj, zapisuj, dziel wrażeniami. Raz daj pulpe, raz daj sam sok, raz daj kawałki na cichą, raz ugotuj. Ucz się na swoich błędach. Podążaj własnym szlakiem. Wyciągaj wnioski, analizuj. Niech warzenie będzie twoją obsesją.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jankasper napisał:

Dowolne hefeweizen, potem już jedziesz na wlasnym doświadczeniu. Owoce parzone albo zamrożone na cichą,  i czekasz aż drożdże zjedzą wszystko. Na początek polecam mrożone maliny z marketu.

O nie tylko nie Hefeweizen :D W prawdzie nie pilem nigdy rzemieslniczego hefeweizena, ale niemieckie przemyslowe juz tak - w skrocie jak by nie istnialo zadne piwo oprocz hefeweizena bylbym abstynentem :D

 

Pokombinuje jakies piwko jasne i do tego dodam tych malin tak jak mowisz.

Jak ty przygotowujesz mrozone owoce przed dodaniem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maxlab napisał:

Kombinuj z owicami, eksperymentuj, smakuj, zapisuj, dziel wrażeniami. Raz daj pulpe, raz daj sam sok, raz daj kawałki na cichą, raz ugotuj. Ucz się na swoich błędach. Podążaj własnym szlakiem. Wyciągaj wnioski, analizuj. Niech warzenie będzie twoją obsesją.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
 

Uwierz mi gdybym mial wieksze mozliwosci (czyli wiecej miejsca na fermentatory oraz sprzet) to bym kazdy weekend warzyl tak mnie to wciagnelo :D

A tak niestety musze siedziec i czekac cierpliwie az mi wkoncu ten moj maly baniak odfermentuje jedno piwko zebym mogl zrobic nastepne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Hanys93 said:

 

Jak ty przygotowujesz mrozone owoce przed dodaniem?

 

Kupuję mrożone -maliny, brzoskwinie- zagotowałem na 1 min z minimalną ilością wody. Ważne,  zeby rozdrobnic, ale nie zrobic papki. inaczej musisz filtrować.  Jak sam zrobisz weizena, będzie inny niż  np.  Paulaner. Jak nie lubisz weizenowych posmakow, daj drożdże s-33 , wniosa najmniej tych klimatów. Do piw owocowych w ogóle nie polecam chmieleniana gorączkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hanys93 napisał:

Zaciekawil mnie ten temat, chetnie bym cos takiego sprobowal przy nastepnej warce.

Masz moze jakies sprawdzone przepisy? Bo na Wiki nie znalazlem nic typowo z jakims owocem

Poszukaj w zapiskach piwowarów. Niektórzy lubują się w owocowych. Przesłuchaj sobie też tą "Alchemię" o owocach. Chłopaki sporo tam wyjaśniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Małe pytanko. Przy dodawaniu mrożonych owoców na cichą przed podaniem trzeba je zagotować tak jak napisał Jankasper czy jest jakaś inna metoda czy sposób?? I jeszcze jak jest z pulpą którą kupiłem w puszcze w markecie również polecacie przegotować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zaku86 napisał:

Małe pytanko. Przy dodawaniu mrożonych owoców na cichą przed podaniem trzeba je zagotować tak jak napisał Jankasper czy jest jakaś inna metoda czy sposób?? I jeszcze jak jest z pulpą którą kupiłem w puszcze w markecie również polecacie przegotować??

Ja polecam wrzucić na cichą bezpośrednio, bez gotowania, zarówno mrożone owoce jak i pulpę z puszki. Stosowałem tą metodę z różnymi owocami i nie zarejestrowałem infekcji.

Wrzucaj bez obawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Zaku86 said:

Małe pytanko. Przy dodawaniu mrożonych owoców na cichą przed podaniem trzeba je zagotować tak jak napisał Jankasper czy jest jakaś inna metoda czy sposób?? I jeszcze jak jest z pulpą którą kupiłem w puszcze w markecie również polecacie przegotować??

Zagotowuję, żeby ułatwić grzybkom dostęp do cukrów, skraca cały proces i ułatwia kontrolę temperatury. Mrożonki sklepowe, o ile są szczelnie zamkniete, nie wymagają sterylizacji.

Jeśli opakowanie jest otwarte, może przejść do piwa "zapach" zamrażarki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.