Skocz do zawartości

Jakiś błąd przy 3 warce z brewkita


garot

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Mam pewien problem z moim piwem, otóż chciałem dzisiaj zlewać piwo do butelek ale po otwarciu fermentora ukazał mi się taki widok:imageproxy.php?img=&key=3eb122c9eecd62a3

 

Jest to piwo po tygodniowej cichej, wcześniej było 8 dni na burzliwej, czyli ponad 2 tygodnie ma. Chciałem już przelewać do 2 fermentora z roztworem glukozy do refermentacji. Czy to jest jakaś infekcja? Po tygodniu gdy przelewałem je nie miałem czegoś takiego. 

 

W smaku jest ok, nie wyczuwam kwaskowości czy nieprzyjemnych zapachów, alkoholowości i bimbru tez nie czuje, może dosłownie minimalne estry ale nie jestem pewien. W zapachu gdy otworzyłem fermentor było lekko estrowo/winne.

 

Jest to coopers stout, dodałem do niego ekstrakt płynny jasny + 400g glukozy i drożdże s04. Piwo gotowałem ze wszystkimi skłądnikami i schłodziłem dolewając zimnej wody kupionej w butelkach. Piwo miało 14blg a teraz ma 4,5blg. Tydzień temu gdy przelewałem na cicha miało 4 blg. temperatura przy fermentacji po 2 dniach 15 stopni, cicha była przy 16 stopniach. 

 

Drożdże zadałem w temperaturze 21 stopni, zrehydrowane w temp. 24 stopni. Wydaje mi się że wszystko powinno być ok, dbałem o czystość. gdzie leży błąd?

DSC_0187.JPG

 

 

Wszystkim życzę wesołych świąt i miłego weekendu!

Edytowane przez garot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź!  Uspokoiłeś mnie :) Czyli rozumiem, że podczas zlewania na cichą troszkę jeszcze podfermentowało a że miałem niską temperaturę to trwało to długo i stąd piana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, garot napisał:

Ok dziękuje, nie wiedziałem tego, zawsze myślałem że idealne piwo jest zawsze na wierzchu czyste na końcu fermentacji. 

Nie ma reguły... Dużo zależy od wybranych drożdży, schematu / temperatury fermentacji. Mi zdarzało się na tych samych drożdżach mieć czasami czyste lustro, innym razem "rzęsę"... ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.